Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Dadogás, hadarás ellen mit...

Dadogás, hadarás ellen mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Egymagamba sohasem dadogok vagy hadarok, de ha valakivel beszélek egyből elkezdek hadarni nagyon, és még ráadásul jön rá a dadogás is. Sokszor előfordul olyan is hogy nem tudok kimondani egy szót, és ez nagyon zavar engem és gondolom azt is akivel épp beszélgetek. Lehet hogy azért mert elég sokszor ideges vagyok. De ez ellen mit tehetnék, hogy ne dadogjak és hadarjak ennyire?
2011. márc. 12. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez van

beszélhetnénk privátban

2011. márc. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ja az jó lenne, de hol?:D
2011. márc. 17. 17:56
 3/9 anonim válasza:

Szerintem menj el pszichológushoz. (Nem bántásból mondom, de egy dadogós ismerősöm elment, és kb. fél év elteltével már alig lehetett észrevenni a dadogását.)

Egyébként próbálkozhatsz regresszív hipnózissal, ilyesmi kérdésekkel: félsz-e egy haldoklótól? Ért-e trauma? stb.

2011. márc. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez miota van? Azt a belso felelmet kell megszuntetned, viszont ha egyedul nem megy, akkor egy szakembert kell felkeresned.

Mi valtja ki az idegessegedet?

2011. márc. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nálam a lelki ok az lehet, hogy rendkívül agresszív környezetben nőttem fel.

A mai napig néha előjön, de nekem sokat segít, ha hangosan tükör előtt olvasok fel egy könyvből.

2011. márc. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

első vagyok

írj privát üzenetet

2011. márc. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát elég sokszor ideges vagyok, a napi események, valami mindig idegesít:D hogy szüntessem meg a belső félelmet vagy mi ez?:D
2011. márc. 17. 21:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Te talan felsz attol, hogy nem tudod jol kifejezni onmagad,es a masik hogyan fog erre reagalni pl.

Tehat ezt kell megszuntetni, ne felj es viselkedj termeszetesen.

Onmagadat fogadd el olyannak, amilyen vagy! Ez nagyon fontos.

Amikor beszelgetsz, akkor ne arra figyelj, hogy a masik mit fog szolni, hanem arra, amit mondani szeretnel!

Valoban nagyon jo erre a tukor technika, amikor elkezded ezt otthon gyakorolni.

Legyen onbizalmad!

2011. márc. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2011. márc. 18. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!