Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fürdés után, miért viszketek?...

Fürdés után, miért viszketek? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Lezuhanyozok, azután pedig, ha megtörölközök látom, hogy egy csomó apró bőr szálldos meg ott marad a testemen. Valószínűleg ezért viszketek. Miért van ez? Régebben nem emlékszem, hogy fürdés után viszkettem volna és ez nagyon idegesít. Hiába, ha a bőröm száraz, akkor is mit tegyek? Várjam meg amíg el múlik a viszketés? Az olyan, mint ha élet halál között lennék. Rossz nagyon. Amúgy nem száraz a bőröm, mert csak közvetlen fürdés után, mikor megmosakszom, akkor szárazra törlöm, de a következő fürdésre már természetes zsíros. Leginkább szakértők válaszát várom.

2013. febr. 28. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A víz nagyon kiszárítja a bőröd. Vagy a tusfürdő nem megfelelő a bőrödnek. Első körben használj fürdés után testápolót!
2013. febr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én bőröm szabályosan foltos lesz fürdés után. Nagy vörös foltok és viszket is és száraz. Elég hippós is a vizünk, és a bőröm és érzékeny. Fürdés után testápoló.Attól elmúlik. Ez van nálam.

De nálad mi ez az élet halál között lennék?

Nagyon sok helyen rossz minőségű a víz. Telenyomják klórral, nemcsoda ha kiszárad a bőr.

2013. febr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Felülmúlhatatlan válasza:
100%

én is viszketek fürdés után. Szerintem a klóros víz szárít.

Egy kupak olivaolajat szoktam ezért tenni a vízbe és akkor utána nincs problémám. :)

2013. febr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem volt lehet hogy valamelyik összetvőjére érzékeny vagy a tusfurdőnek. Próbáld ki hogy nem azt használod és haestápoló pár hét alatt elmulik akkor az volt a ludas. Addig is kend magad testápolóval. Amugy sem árt a testápoló, mert a kemény víz nagyon nem jó a bőrnek.
2013. febr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt úgy értettem, hogy inkább kiugrok a 4.-ről csak múljon már el...persze csak képletesen szólva. Oké, kipróbálom a tanácsokat! Köszönöm.
2013. febr. 28. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!