Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2napos ébrenlét? Következmény?

Specus kérdése:

2napos ébrenlét? Következmény?

Figyelt kérdés
Maga a kérdés még nem valósult meg, viszont erősen hajlok rá. Tegnap furcsa mód nem éreztem késztetést arra, hogy lefeküdjek aludni, így elfoglaltam magam hasznosabb dolgokkal. Lassan leszáll az éj, de bár kicsit gyengébbnek érzem magam, de arra gondoltam, hogy esetleg majd csak holnap aludnék egy kiadósat. Szerintetek nagyon megviselné a szervezetemet ennyi ébrenlét? Eszek, iszok, megterhelő fizikai munkát ez idő alatt nem végzek.

2013. márc. 3. 20:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 20/F
2013. márc. 3. 20:08
 2/7 anonim ***** válasza:

következmény? sok alvás:D


de mire jó ez? mit akarsz éjjel csinálni?

voltál már házibuliban? amikor maximum reggel 6tól f8ig alszol.. milyen voltál aznap?

megfelelő mennyiségű alvás (napi 6-8 óra) nélkül eltompulnak az agyi neuronok, csökken a felfogóképesség, nő a reakcióidő.. tehát ha pl tanulással akarod tölteni az így szerzett időt, nem biztos hogy hatékony lesz

2013. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, illetve hébe-hóba előfordult régebben, hogy nem feküdtem le aludni, csak hát 2napig azért nem.. Netezek főleg, olvasgatok, ilyesmi. Megiszok 1-2 kávét, és tulajdonképpen nagyon megnyugtató így hajnalban tenni-venni.
2013. márc. 3. 20:12
 4/7 anonim ***** válasza:

végülis jól hangzik, ha holnap nem kell suliba/munkába menned:)

a kávéról (vagy teáról, vagy energiaitalról) annyit, hogy nem ad energiát, hanem a szervezetedben elraktározottat szipolyozza ki, úgyhogy a megivása után lehet, hogy feldobódsz, de aztán duplán fáradsz el

2013. márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos még mindig munka nélkül vagyok, szóval.. Kávé meg inkább az íze végett, illetve amolyan placebo hatásként. Ha koffeinmentes lenne akkor is el tudnám magammal hitetni, és "érezném" a pörgetést. :))
2013. márc. 3. 20:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Annyi következménye lesz, hogy másnap másként néz majd ki a fejed. :D Kicsit sápadtabb leszel, a szemed karikás, és tipikus "fáradt" szem. Ennyi. :)
2013. márc. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2013. márc. 3. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!