Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Káros lehet-e még nekem? Lent

BalaZS7 kérdése:

Káros lehet-e még nekem? Lent

Figyelt kérdés

13 vagyok és minden nap rendszeresen fekvőzök súlyzózok ...és néha egy kis fizikai munkát is csinálok, de néha kicsit többet mint kéne..:) többnyire fa vágásról van szó és addig hajtom magam még nem sikerül :)

de van mikor nagyon kifárasztom magam és reggel alig birok valamit is csinálni:/ nem-e rontsolja az izületemet mé ilyenkor?



2013. márc. 3. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

rontsolja... ez az, ahol cs-t írunk:D


hát nem vagy lusta gyerek.. irigyellek:D

viszont nemtudom hány centi vagy, de ha nőni akarsz még, akkor ne súlyzózz!! fekvő asszem mehet

ízületet meg..szerintem nem roncsolja.. ha még ütvefűróval dolgoznál, az ok, de fejszével csapkodni nem olyan vészes

2013. márc. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annyi biztos, hogy te sokkal egészségesebb vagy, mint a korosztályod 90%-a. Legalább rendszeresen mozogsz. Nehézsúlyos gyakorlatok illetve hirtelen mozdulatok veszik igénybe a legjobban az ízületeket. Ha a 1 fekvőtámaszt nem 1 másodperc alatt intézed el, akkor jó. Legalább 3 másodperc legyen egy fekvőtámasz (1 le, 1 lent tart, 1 fel). Aztán ugyanígy lassú tempóban húzódzkodást is végezhetsz, lábemelést stb... Helyes étkezéssel pedig tökéletesíted a fizikai ellenálló képességedet. Ez minden, nem kell túlfantáziálni. Később (15-16 évesen) vinném be a súlyzós gyakorlatokat, addig elég saját testsúllyal felkészíteni a tested a komolyabb kihívásokra.
2013. márc. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

rendben..:)köszönöm az eddigi válaszokat..sokat segitettek:)

thx

2013. márc. 4. 07:39
 4/8 A kérdező kommentje:
ja igen, és nen naon vagyok magas..155 centi körűl vagyok :S
2013. márc. 4. 07:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez tiszteletre méltó, hogy 13 évesen ilyen nehéz fizikai munkát végzel, mint a favágás, de emellett nem kell súlyzózni, hiszen a favágás éppen elég megerőltető. Pláne 13 évesen. Ne vidd túlzásba az erősítést!
2013. márc. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

rendben..:) ja és amugy ha valaki arra gondolna nem kényszerítésből csinálom :)

de köszönöm eddigi válaszokat

2013. márc. 4. 10:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Vigyázz Magadra!!! :)
2013. márc. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oksa köszi:)
2013. márc. 5. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!