Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lyme-kórnak lehet hasmenéses...

Lyme-kórnak lehet hasmenéses tünete?

Figyelt kérdés
2 napja hasmenessel kuszkodok ami eddig szokott segíteni ilyenkor nem segitett. Ma furdesnel észrevettem oldalamon egy kullancs kihuztam és utána gondolkoztam hogy esetleg összefüggésbe lehet.

2013. márc. 4. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen gyorsan még biztosan nem okozna tünetet, sokkal hosszabb a lappangási ideje. Figyeld a kullancs helyét, ha valami gyanús tünet jelenne meg, akkor menj orvoshoz! (A szúnyogcsípésnél nem nagyobb pirosodás, pukli még normális, de ha nagyobb piros folt lesz, akkor orvos.) Egyébként hol szedted össze? Tegnap én is kirándultam, de még a fél hegyen térdig érő hó volt. Mégis előjöttek volna már a kullancsok?
2013. márc. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem! Ha netán Lyme fertőzést /ami még mindig nem Lyme kór!/ kaptál, azt a kihúzott kullancs helyén, esetleg másutt a testeden egy elég nagy /fél tenyérnyi/ céklapiros folt jelzi. A foltnak nincs párja, tehát magányos, egy darab folt. Ekkor azonnal menj az infectológiára, ahol elvégzik a szükséges vizsgálatokat.
2013. márc. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nekem volt Lyme-fertőzésem, de a Lyme-kór szerencsére még nem alakult ki nálam.
2013. márc. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Zala megyében lakom és mi is hegyen jartunk de itt nincsen már hó. Ma is 18 fok volt.
2013. márc. 4. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!