Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 15 éves vagyok, de nem hiszem,...

LiNorina kérdése:

15 éves vagyok, de nem hiszem, hogy ez sokat számít. Nagyon ropognak a csontjaim, szinte mindenhol. Mitől lehet? Nem szoktam sportolni, viszont nemrég futni kezdtem. Mit szedjek rá? Orvoshoz félek elmenni.

Figyelt kérdés
2013. márc. 4. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem a bokám ropogott folyton, de az orvos szerint nem okoz bajt. De inkább menjél el, ne félj, nem lesz semmi különös :) Csak le kell ülnöd egy székre/felfeküdnöd az ágyra, és mozgatja a lábad, közben figyeli, hogy van-e valami rendellenesség. Úgyhogy ne félj, tényleg :)
2013. márc. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ízületi porckopás. Pont azért alakult ki, mert nem mozogsz rendszeresen/jól. Gyógytornát vagy saját testsúlyos erőedzést javaslok (különböző, lassan végzett fekvőtámasz-, lábemelés-, guggolás- stbstb fajták) maximum 30 ismétlésig, lehetőleg heti rendszerességgel (minimum 3 óra/hét). Hirtelen, gyors mozgásformákat illetve nehézsúlyos gyakorlatokat legalább egy fél évig kerülni kell, mert ezek nagyon megterhelik az amúgy is elgyengült ízületeidet. Emiatt a futás is roncsolja az ízületeket, ha fél órán tovább küszködsz vele: lehetőleg próbáld rövidre fogni. Inkább hosszabb bemelegítés után sprintelj (5-ször egy alkalommal, sprintek között nyújtást végezz!), mert ez jobban izmosít, formázza a lábat.


Étrendnek elég sok mindent tudnék ajánlani. A legfontosabb a sok víz. Kalcium és Magnézium beviteledet emeld meg. Ha van káros szenvedélyed, akkor azokról próbálj meg leszokni.


Ha ezeket betartod, akkor ezen gyakorlatok mellé már szeptembertől kereshetsz egy komolyabb sportot.

2013. márc. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!