Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Voltam pajzsmirigy vizsgálaton...

Voltam pajzsmirigy vizsgálaton. Mit jelentenek ezek az értékek?

Figyelt kérdés

A TSH 1,14 az FT3 6,1 az FT4 14,3, az isthmusom 4mm és még van egy olyan a papíron, hogy nem-toxikus diffúz golyva. Ezek mit jelentenek?Sajnos nem én mentem el a papírokért, így nem tudom mit mondott pontosan az orvos ezekről.

16/L



2013. márc. 7. 17:15
 1/4 Miklós G. ***** válasza:

A pajzsmirigyed egy endokrin szerv. Ezen értékek mind a pajzsmirigyed működésével kapcsolatosak. A TSH egy az agyalapi mirigy-ben termelődő hormon, ami serkenti a pajzsmirigyed, nevezetesen a T3(trijódtironin), T4(tiroxin) értékek termelését. Na most a TSH-d alapból alacsony, elég alacsony. Ennek következtében logikus, hogy a másik két érték is alacsony plazma szinten. Az egésznek a lényege, hogy pajzsmirigy alul működés egyértelmű jelenléte bizonyosodott be. Ne tessék megijedni, a pajzsmirigy nagyon fontos szerv, de az alul működést még mindig könnyebb kezelni, mint a túlműködését. Pl. ha ennek szervi oka nincs, egyszerűen jódozott só bevitelének növelésével, de akár tablettás serkentő, illetve hormonkészítmények adásával is.


Üdv!

2013. márc. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Miklós G. ***** válasza:
Jaj, elnézést kérek, a másik két dolog lemaradt. Az isthmus egy anatómiai kifejezés, szűkületet jelent (nem beszűkült, hanem, anatómiailag jelenlévő szűkületet. Ez egy elvégzendő vizsgálat, a pajzsmirigy állapotának (elsődlegesen: méret) felmérése érdekében.). Ez pedig véleményem szerint a diagnózis lenne, hogy nem-toxikus diffúz golyva. Szerencsére ez a "jobbik" variációja a pajzsmirigy betegségeknek. A Basedow-kór a toxikus variációja. Ebbe mélyebben nem óhajtanék belemenni a fölösleges kombinálások elkerülése érdekében.
2013. márc. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A pajzs mirigy két lebenyből áll, a két lebenyt egy kis "híd" köti köti össze, ennek a latin neve az isthmus, ami nálad 4 mm-es. Ez a pajzsmirigy anatómiájára utaló adat és nem a működésére, gondolom, hogy a pajzsmirigy UH leleteden olvastad.

Nem toxikus diffus golyva: a pajzsmirigy szövete egyenletesen meg van nagyobbodva, a lényeg, hogy nincs benne göb. A nem toxikus a diagnózisban pedig a működésére utal, nincs túl működés.

Az eredményeid jók, kezelést nem igényel.

/ igaz a mértékegységeket nem írtad le, de szerintem ugyan azt használják mint a mi laborunk, mert arányaiban jók az értékek. /

Gondolom gyógyszert nem írt fel?

2013. márc. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, de majd vissza kell mennem fél év múlva, hogy megnézzék minden rendben van-e. És köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 8. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!