Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az normális, ha valaki állandó...

Az normális, ha valaki állandóan a szívverését és vérkeringését vizsgálja?

Figyelt kérdés
A 12 éves hugomról van szó. Állandóan azt mondogatja, hogy éppen hol érzi a szívdobogását. A csuklójánál méregeti a szívverését és ilyenkor vakargatja magát és teljesen lelassul a mozgása. Olyat is mondott, hogy egyszer az agyába érezte a vérkeringését és teljesen bezsongott a feje, szédült és nem tudott iskolába figyelni. Ő ezeket teljesen normális hangnemben mondja, mintha természetesnek venné, de szerintem ez abnormális. Ez estleg utalhat valamilyen betegségre vagy hasonlókra?

2013. márc. 7. 18:58
 1/5 assassins válasza:
pánikbeteg
2013. márc. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem is. hugomnak is volt ilyen pánikbeteg" korszaka és saját vérnyomásméröt szerzett be
2013. márc. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És mitől alakulhatott ki nála?
2013. márc. 7. 19:21
 4/5 assassins válasza:

Ez sok mindentől kialakulhat. Családi háttér, iskolai dolgok. A pánikbetegségre jellemző hogy valamilyen félelem kapcsán is kialakulhat. Egy pszichológus ügyesen kitudja ,,szedni" ennek az okát a betegből. Én is az vagyok már 2 éve, és én tudom hogy mik azok az okok amiért ez kialakult nálam. De mivel 12 éves ami elég fiatal kor ahhoz hogy valaki már pánikbeteg legyen, így ő nem biztos hogy magától megtudná mondani mik voltak azok a dolgok, azok a külső hatások amik miatt pánikbeteg lett. Jártam pszichológushoz de nekem nem tudott segíteni. Nekem Frontin 0.25 irt fel a háziorvos. Nem szedem folyamatosan, csak ha nagyon kell.

De ezzel a betegséggel vigyázni kell, mert csúnyán elfajulhat. Pl.: nem akar otthonról kimozdulni, roham is előfordulhat amikor a szívroham tüneteit produkálhatja, tömegiszony, fulladás érzete, ájulás érzete, azt hiszi hogy valamilyen betegségtől szenved stb.De elárulom neked, hogy én is sokszor jártam így hogy figyeltem a pulzusom és hogy milyen gyorsan ver a szívem. És mikor egy kicsit is gyorsabban vert (amit én idéztem elő mert a pánikbeteg be beszéli magának hogy gyorsan ver)utána roham lett belőle. Jöttek a szívinfarktus tünetei: szédülés,felment a pulzusom, száj szárazság, ájulás érzete, reszketés.Nem véletlenül az a neve hogy pánikbetegség. Hiszen ilyenkor bepánikol az ember hogy valami baja van, holott csak ő maga idézi elő ezt az állapotot. Amíg ilyen fiatal keressetek fel egy jó pszichológust hátha pár hónapon belül kigyógyul belőle. Ne halogassátok.

2013. márc. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsaidat. Köszönöm szépen.
2013. márc. 8. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!