Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fehérvérsejtem száma duplája...

A fehérvérsejtem száma duplája a vörösnek. Ez nagy baj?

Figyelt kérdés
4 hónappal ezelőtt elájultam az iskolában, utána vérvételre kellett mennem, ahol megállapították, hogy vashiányom van és vérszegény vagyok. Szedtem a tablettát, amit a vashiányra kiírtak. Most vissza kellett mennem hétfőn újabb vérvételre, ahol az orvos mikor levette a vért azt mondta, hogy elég sűrű. Ez baj? Ja és megérkezett az eredményem mára. A fehér vérsejtek számat duplája, mint a vörös. Ez nagy baj? A vashiány pedig elmúlt.
2013. márc. 8. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Az csúnya lenne, ugyanis fehérvérsejtből ml-enként 6000 van, vörösvértestből meg 5 MILLIÓ.

Vmit nagyon elnéztél.

2013. márc. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

a vörösvérsejtből kevés van.

Amúgy bocsi, ha rosszul írtam, de nem nagyon értek hozzá, de így mondta az orvos

2013. márc. 8. 18:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Bocs, de ebből, hogy "kétszer annyi mint a fehérvérsejt" nem lehet semmit mondani, hiszen megmondtam, hogy ez alapból lehetetlen.

Tehát halvány lila fingom sincs hogy mégis mennyi a fehér meg vörösvérsejtszámod...

2013. márc. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

fehérvérsejtek száma: 8,8

Vörösvérsejtek száma: 4,8

2013. márc. 8. 18:56
 5/10 anonim ***** válasza:
mértékegység?
2013. márc. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

fehérvérsejtnél 8,8 G/L

vörösvérsejtnél 4,8 T/L


bocsi, hogy ilyen bamba vagyok, nem nagyon tudtam kiigazodni a papíron

2013. márc. 8. 19:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezek az értékek tök normálisak.
2013. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszönöm!
2013. márc. 8. 19:08
 9/10 anonim válasza:
A leleten amúgy az eredményeknél mindig megcsillagozzák azt az értéket, ami alacsonyabb vagy magasabb, mint kellene :)
2013. márc. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Absz.lymphocyta 4,1 G/L ez van csak megcsillagozva
2013. márc. 8. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!