Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fülzsírt mivel lehet eltávol...

A fülzsírt mivel lehet eltávolítani/megszünetetni, hogy ne legyen látható, és ne zavarjon? Mit lehet tenni, hogy ne legyen fülzsírdugó?

Figyelt kérdés

Sajnos elég sok termelődik, és emiatt sokszor rosszul hallok, vagy zúg a fülem, születésem óta hajlamos vagyok a fülzsírdugóra,nem tudom mivel távolíthatnám el, mert az orvos szerint belül nem szabad használni, nekem viszont belül van.

Mivel belül nem ajánlott használni a fültisztító pálcát, már csak azért sem mert esetleg dobhártyasérülést okozunk.Akkor mivel tisztítsuk?

Egyáltalán minek alálták ki a fültisztító pálcát, ha nem lehet vele belül tisztítani??


mert régebben a fültisztítóval tisztítottuk, bár azzal enm szabad


2008. jún. 9. 14:43
 1/9 anonim válasza:
70%
Ez jo kérdés mert én is ezzel szívok mióta élek. Csomoszor felszurták kiskoromban fülem és ezért elég sok fülzsírom van. Igazából nem lehet vele mit csinálni. Volt egy nagyon jo füll/orr/gége prof ismerősünk és ő mondta hogy semmit. Külső részt mossad és ennyi.
2008. jún. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Régebben voltam párszor a fülészeten mosatni a fülemet, mert a fültisztító pálcával benyomtam a zsírt, és bedugult a fülem! A doki kimosta, és azt mondta, majd ezután minden évben találkozunk mosatáson!

Vettem magamnak a patikában egy fülmosó labdát, és havonta egyszer-kétszer kiöblítem magamnak langyos vízzel, azóta nincs ilyen gondom! A csomagban benne van a használati útmutató. Óvatosan kell vele bánni, de nem ördöngősség!

2008. jún. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Az orvosi rendelőben kimossák a füledet, ha kéred. Merd kérni bátran, hiszen egészségügyi problémáról van szó!


De lehet patikában is kapni olyan készletet, ami fülzsíroldó folyadékot + pici csöves gumilabdát tartalmaz. Oldalra fekszel a füleddel felfelé (a fürdőkádban pld.), a gumilabdából kinyomod a levegőt, a csövét belemártod a folyadékba, felszívod a folyadékot a labdába, majd belenyomod a folyadékot füledbe és vársz 5 percig. Utána a füleddel lefelé fordulsz, vizet szivatsz fel a labdába és azzal kiöblíted a füledet párszor. De alapból nem kell speckó zsíroldó, akár szappanos vízzel is műxik a dolog. Hihetetlen sárga dugókat képes kihozni! :)


A vattapálcát azért nem ajánlják, nehogy véletlenül megsértsd a dobhártyádat - ez egy teljesen jogos óvatosság. A fülre vigyázni kell!

2008. jún. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a a választ mindenkinek!!!

Arra is gondoltam hogy elmenjek fülgyertyázásra állítólag az is segít.

2008. jún. 9. 16:39
 5/9 anonim válasza:
85%

szia!

én is hallottam róla hogy a fültisztito pálca megsértheti a dobhártyát ,és egy-egy ismerösön tapasztalom is ,hogy kevésbé hall,de most már van spray-s megoldás is,én kiprobáltam és jo,belefujod a füledbe és kifolyik magátol.gyogyszertárban lehet kapni.

2008. jún. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Használj fültisztító sprayt (ha jól emlékszem Audispray a neve). Jobb mint a fültisztító pálcika.
2008. júl. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
60%
Nekem az Audispray nem segített semmit.De ezt a labdásat kipróbálom. :)
2010. dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Ezek a spray-k, meg gyertyá, meg fülzsír oldó folyadékok mind sz. rt se érnek. Ki kell mosni langyos vízzel, kb. 2 perc alatt megvan, és én ezután fél évig tünetmentes vagyok. Egyébként ilyenkor majd 1 cm-es fülzsír dugók szoktak kijönni mindkét fülemből... Azért tudom, hogy ezek az izék nem érnek semmit, mert nálam úgy kezdődött, hogy bedugult a fülem, elmentem dokihoz, kimosta, megint bedugult, megint elmentem, megint kimosta. 3.-szorra már lusta voltam visszamenni, halogattam, próbáltam ezeket a sz. rokat, aztán mikor már 2-3 hónapja be volt dugulva a füleg, már nem mertem visszamenni dokihoz, "mer az milyen gáz már, hogy csak most megyek mosatni, ennyi idő után" - gondoltam, fiatal voltam, hülye voltam, hagyjuk... - és kb. másfél évig voltam így. Közben volt időm kipróbálni mindent, és tudom, hogy semmi hatásuk. Aztán egyszer más miatt mentem dokihoz, és csak úgy mellékesen megemlítettem neki, hogy akár ki is moshatná a fülemet. Azt az élményt nem felejtem el, mikor másfél év után megint sztereóban hallottam :D K. rvajó volt!!! A doki meg csak pislogott, hogy ekkora dugót még életében nem látott. Én is csak pislogtam... Mondtam neki, hogy olyan sok kedvem nincs ám nekem rendszeresen fülmosásra járni, és ha otthon készítek magamnak egy házi fülmosót, azt használhatnám e? Megbeszéltük, hogy milyen legyen (kb. 50 - 100 lm-es fecskendő, rajta egy kb 10cm-es lágy gumitömlővel), és azt mondta, hogy használjam nyugodtan (gondolom neki se volt sokk kedve rendszeresen fület mosni). Ennek már vagy 6-7 éve. Azóta fél évente mosom a fülem. Most a költözéskor valaki kidobta a fülmosómat, és épp keresem az utódját. Mindjárt le is megyek patikába, hogy hátha van náluk valami, mert most épp nincs kedvem nagyon barkácsolni. A lényeg, hogy kell egy nagyobb fecskendő, rajta egy vékony, lágy (!) kb. 10cm-es gumi tömlővel, amivel langyos vizet szívsz fel, a tömlőt betolod a füledbe, jól megnyomod a fecskendőt, és már kint is van a fülzsír dugód. Ja és közben hajolj mosdó fölé, mert hidd el, nem akarod majd felkaparni a fülzsírt a földről... hát ennyi. Azt a sok marhaságot meg tessék szépen elfelejteni!
2015. márc. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó: tényleg nem érnek ezek a cuccok semmit. Parafin olaj az akkor jó, ha még nincs bedugulva, hogy ne is duguljon be. Viszont az otthoni fecskendővel az a baj, hogyha fel van sértve a dobhártyád akkor elég komoly problémákat csinálhatsz magadnak.
2016. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!