Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Furunkulus mennyi idő alatt...

Furunkulus mennyi idő alatt gyógyul meg?

Figyelt kérdés
Tegnap alakult ki, reggelre 4 cm átmérőjű dudor lett. Elmentem bőrgyógyászhoz, krémet és antibiotikumot írt fel rá. Kedden kell visszamennem, hogy megnézze. Felszívódhat vagy ki fog fakadni? Mennyi idő? Nagyon fáj most, az államon van.
2013. márc. 14. 17:12
 1/2 anonim válasza:

Nekem is 14-én kezdődött, úgy tűnt csak egy kis pattanás (nekem combhajlatban, hátul). Másnapra 1,5-2 cm-es kemény fájdalmas duzzanat lett, ami később megnőtt, ahogy a genny gyűlt benne. Vasárnapig vártam, hátha kifakad, mert addigra se menni, se ülni, se semmit nem tudtam, a könnyem folyt a fájdalomtól. Nos, vasárnap ügyelet, azonnal továbbküldött a Baleseti Sebészetre ambuláns műtétre. A műtét se volt semmi, az érzéstelenítő injekció piszkosul csípett, de legalább a "feltárást" nem éreztem. Kimetszette a nagyját, az már kicsit fájdogált, aztán fogta az ollót és a mélyebb részekről elkezdte kivagdosni a nyúlványokat-gyökereket..., na ott azt hittem bepippantok a fájdalomtól (megjegyzem, fél éve szültem, de ott azt éreztem, inkább még egy szülés, mint ez...). Kegyetlenül fájt. Nem varrták össze, nyitva kell maradnia, hogy a maradék genny, ami még a mélyén van, el tudjon távozni.

Tegnap elmentem a területi sebészetre kötözésre, de azt mondták, mostantól az én dolgom tisztítgatni, fertőtleníteni...

Azt sem tudom, hirtelen hogy kezdjek hozzá... Panelban lakom, a klóros víz állítólag tökéletesen megfelel erre a célra, de én kétkedve fogadom, mert azt a vizet, ami a csapból folyik, főzésre ugyan használom, de meg nem iszom, mert borzalmas íze van...

Lelkierőt gyűjtök, és nekilátok... Uccu neki.


Remélem, te nem jutsz el a sebészetig, mert borzalmas... :(

2013. márc. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnállak :((( Nekem az államon volt. Csütörtökön elsírtam magam a telefonban, amikor nem akartak azonnal időpontot adni a bőrgyógyászhoz... aztán szerencsére azonnal fogadtak. Különben én is így jártam volna :(( Nekem hétfőre levitte a duzzanatot a krém, csak egy kis csomó van még a helyén. Fucidin kenőcs volt rá hatásos. Remélem hamar jól leszel!!! Sudocrem vagy neogranormon nem lenne rá jó?
2013. márc. 20. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!