Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol végeznek végtaghosszabbító...

Hol végeznek végtaghosszabbító illetve végtagnövekedést gátló műtétet? Első sorban vidéken. Amennyiben lesz műtét, mennyi idő alatt állhat vissza minden a rendes menetébe? (többi lent)

Figyelt kérdés

Én egy 17 éves (korábban gyakran sportoló; foci) tinédzser vagyok. A probléma kb. 2 éve kezdődött. Egy rövid időszak alatt az évi magasságnövekedés (4-6) többszörösével (3) nőttem. Az iskolaorvos által végzett szűrővizsgálaton (2011. április 8.) 132 cm magas és 31 kg voltam, míg kb. 3 hónappal később (’11.07.08.) háziorvos által már 160 cm magas és 59 kg. Ez nem is lett volna akkora gond, ha közbe nem jött volna az a gond, hogy egyre inkább úgy éreztem és úgy is volt látható, hogy a (gyengébbik) jobb lábam, mintha nem lenne azonosan hosszú a másikkal. Ezt az orvos is észlelte, a helyzetre annyit reagált, hogy valószínűleg, ha visszalassul a magasság növekedésem az átlagosra, akkor várhatóan kompenzálódik. Ez azonban olyannyira nem történt meg, hogy ősz közepére kialakult egy olyan helyzet, hogy a magasság növekedésem bár csökkent, de a jobb lábam növekedése folyamatosan lemaradt. Október közepén (okt. 11.) immáron ortopédorvoshoz illetve szintén október közepén (okt. 13.) traumatológushoz is elmentünk, ahol megállapították, hogy a magasságom 174 cm, súlyom 75 kg, a jobb lábam növekedése 4,2 cm-rel (~4,9%) marad el a baltól. Első vizsgálaton azért a szakorvosok is azzal biztattak, hogy ez majd nagy eséllyel elmúlik, vagy nagyon minimálisra csökken. Sajnos azonban nem ez következett be, hiszen már az újévben újra be jelentkeznünk (’12.01.03.) és elmentünk (’12.01.12.) a traumatológushoz, ahol a következők lettek megállapítva: magasság: 179 cm; Súly: 81 kg; Végtaghossz különbség: 4,6 cm azaz ~5,2%

A következő vizsgálatra egy kb. hónappal később (’12. febr. 14.) került sor. Ahol ezek értékek megint kelleténél sokkal nagyobb mértékben változtak. A következő mérések voltak: magasság: 184 cm; Súly: 86 kg; Végtaghossz különbség: 5,1 cm azaz ~5,6%, amellyel együtt egyre nagyobb mértékben kialakult nálam a „kompenzáló lábujjon járás” ami nem egy szerencsés dolog. A legutóbbi vizsgálat egy hónappal ezelőtt (2013. febr. 18.) volt. Az adatok a következők: magasság: 191 cm; Súly: 94 kg; Végtaghossz különbség: 5,7 cm azaz ~5,9%

Közben felfüggesztettem a sportot, mert már a futás (és a járás) egyre kényelmetlenebb.



2013. márc. 14. 19:21
 1/1 anonim válasza:

Én is egy 17 éves (korábban sportoló; kézilabda) tinédzser vagyok.

A probléma kb. 2 éve kezdődött. Egy rövid időszak alatt az évi magasságnövekedés (4-6) többszörösével (3) nőttem. Az iskolaorvos által végzett szűrővizsgálaton (2011. április 8.) 134 cm magas és 35 kg voltam, míg kb. 3 hónappal később (’11.07.09.) háziorvos által már 162 cm magas és 64 kg.

Ez nem is lett volna akkora gond, ha közbe nem jött volna az a gond, hogy egyre inkább úgy éreztem és úgy is volt látható, hogy a (gyengébbik) bal lábam, mintha nem lenne azonosan hosszú a másikkal. Ezt az orvos is észlelte, a helyzetre annyit reagált, hogy valószínűleg, ha visszalassul a magasság növekedésem az átlagosra, akkor várhatóan kompenzálódik.

Ez azonban olyannyira nem történt meg, hogy ősz közepére kialakult egy olyan helyzet, hogy a magasság növekedésem bár csökkent, de a bal lábam növekedése folyamatosan lemaradt.

Október közepén (okt. 18.) immáron traumatológushoz illetve szintén október közepén (okt. 20.) ortopédorvoshoz is elmentünk, ahol megállapították, hogy a magasságom 180 cm, súlyom 82 kg, a bal lábam növekedése 4,7 cm-rel (~5,1%) marad el a baltól.

Első vizsgálaton azért a szakorvosok is azzal biztattak, hogy ez majd nagy eséllyel elmúlik, vagy nagyon minimálisra csökken. Sajnos azonban nem ez következett be, hiszen már az újévben újra be jelentkeztünk (’12.01.05.) és elmentünk (’12.01.18.) a traumatológushoz, ahol a következők lettek megállapítva: magasság: 186 cm; Súly: 89 kg; Végtaghossz különbség: 5,3 cm azaz ~5,5%

A következő vizsgálatra egy kb. hónappal később (’12. febr. 23.) került sor.

Ahol ezek értékek megint kelleténél sokkal nagyobb mértékben változtak.

A következő mérések voltak: magasság: 194 cm; Súly: 97 kg;

Végtaghossz különbség: 5,7 cm azaz ~5,8%, amellyel együtt egyre nagyobb mértékben kialakult nálam a „kompenzáló lábujjon járás” ami nem egy szerencsés dolog. A legutóbbi vizsgálat egy hónappal ezelőtt (2013. febr. 18.) volt.

Az adatok a következők: magasság: 201 cm; Súly: 105 kg; Végtaghossz különbség: 6,2 cm azaz ~6,1%


Mindennek hatására – remélhetőleg ideiglenesen – felfüggesztettem a sportolást, mert már a futás (és egyébként a járás is) egyre kényelmetlenebbé vált.

2013. márc. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!