Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Testépítőknek, kondizósoknak,...

Testépítőknek, kondizósoknak, sportolóknak árt a maszturbálás? Valahol azt olvastam hogy a sperma szükséges a kondizáshoz. A testfelépítéshez, meg valami ilyesmi, sőt kondizás előtt nem lehet kiverni valami miatt, ez most tényleg igaz?

Figyelt kérdés
Miért fontos a sperma ilyen téren?
2013. márc. 17. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Tesztoszteron többek közt az izomzatért és az agresszivitásért felelős. Tulajdonképpen pont az alacsonyabb tesztoszteron szint miatt a nő a gyengébbik nem. A maszturbálás vagy a szex hatására egy rövid ideig felemelkedik (pár óra), majd két-három hétre gyengébb szintre süllyed. Ezért is tiltják meg a sportolóknak a szexet verseny előtti héten (amit általában nem tudnak betartani). Továbbá relatív sok tápanyagot veszít el a szervezet ilyenkor. Na most egy sperma egy hónapig bírja a herezacskóban, majd lebomlik, és visszanyeri a szervezet a tápanyagot. Így ha egy hónapig kibírod, akkor segíthet. Más kérdés, hogy endorfint szabadít fel a szex, sok pozitív hatással karöltve. A sport miatt "kolostorba" vonulni elég idegölő, ezért az arany középutat nehéz megtalálni. Én azt mondom, hogy azért heti egyszer nemi életre szükség van. Nyilván nagyobb teljesítményre lennél képes, de a lelki oldalt teljesen szét tudja verni.


Verseny előtt vegyél vissza belőle, addig nyugodtan, akárhogy, akárhányszor.

2013. márc. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de pl. hogy ha kondizok és utána valamikor később kiverem akkor az csak rontja a helyzetet nem? akkor az olyan mintha nem is kondiztam volna, semmit se erősödök mivel legyengít utána miután kiverem, nem?
2013. márc. 18. 10:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha mindennap kivered, akkor észre se vehető a különbség. Érezhető változás hónapos önmegtartóztatásnál észlelhető. Mondtam, hogy talán az a legjobb megoldás, hogy verseny előtt tiltod meg magadnak. Addig ahogy jólesik. De ha erősen rágyúrsz alkarra, akkor fizikailag képtelen leszel elvégezni a rituálét. Szóval esetleg még ez is egy alternatíva. :)
2013. márc. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszodat!:)
2013. márc. 18. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!