Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet hozzájuttatni a...

Hogy lehet hozzájuttatni a szervezetet a naponta minimálisan szükséges vitamin és ásványi anyagokhoz, a lehető legolcsóbban?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy nagyon egészségtelenül és egyoldalúan táplálkozom. Ennek egyetlen oka van csak: a pénz.

Tehát sajnos a zöldség, gyümölcs, hal, valamint egyéb egészséges (pl. teljes kiőrlésű cuccok) ételek, pláne a bio ételek szinte vagy teljesen ki vannak zárva az étrendemből. Viszont úgy érzem, hogy nagyon ideje lenne valami "táplálék kiegészítésnek".

Az utóbbi időben (hónapok) egyre inkább észre veszek magamon jeleket, tüneteket. Pl.: feledékenység, egész napos fáradság (nem fizikai), fejfájás, kedvtelenség/kedvetlenség (amúgy mi a különbség :-), ínyvérzés, hát-derék-csontfájás, hajhullás, idegesség (akár alaptalanul is). Emellett csak hab a tortán a hosszú évek óta meglévő gyakori és kiadós vizelés, fülcsengés, száj szárazság, gyenge asztma, allergia és reflux. Az utolsó háromra több-kevesebb (inkább kevesebb) sikerrel gyógyszert is szedek.

Olyan megoldások érdekelnének mint pl.: c-vitamin helyett aszkorbinsav, b-vitamin helyett élesztő és még amit esetleg javasolnátok.

A lényeg, hogy minél több fajta vitamin és ásványi anyag kerüljön a szervezetembe.

Várom az ötleteket és tanácsokat.



2013. márc. 9. 22:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Én a legolcsóbb drogériás saját márkás multivitamint szoktam venni, abból más naponta beveszek egyet, így sokáig is kitart, meg mégis csak van vitamin pótlás. Évek óta szedem, nincs komolyabb problémám, pont azért kezdtem el szedni, mert volt.
2013. márc. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!