Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha pacemakerrel élek, örökölhe...

Ha pacemakerrel élek, örökölheti a gyermekem?

Figyelt kérdés
16 éves koromtól van, egy vírus szövődményeként sinusvezetési hibám lett. Örökölheti gyermekem, ha még fennáll, de szerzett betegség, nem genetikai?
2009. szept. 17. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2009. szept. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

Igen, csak végrendeletben hagyd rá a pacemakert. Örülni fog Neki.

A .45-ös Colt pacemaker amúgy egy híresen jó revorver volt.

2009. szept. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
alapszabály, hogy szerzett betegség SOSEM öröklődik.
2009. szept. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
De igen öröklődik, amennyiben súlyos betegség. A tudomány mai állása szerint nagyobb behatásra a szervezet képes az örökítőanyag információit változtatni. Tehát az nem biztos, hogy neki is peacmakere lesz, de valószínűsíthető, hogy hajlamosabb lesz rá, illetve gyengébb lesz a szíve. Csak egy példa, az annak idején vastüdőre kapcsoltak gyermekeiben, minden esetben felfedeztek enyhe öröklött tüdőgyengeséget.
2009. szept. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
csak akkor, ha az örökítő sejtek anyagát is érinti a fertőzés.férfinél az kell, hogy minden hímivarsejt tartalmazza a károsodást, ergo olyan területet kell érinteni, ami minden hímivarsejtbe belemásolja ugyanazt a hibát(ez elég valószínűtlen). nőnél pedig hogy károsítson egy petesejtet. ráaádsul még az is kell, hogy domináns legyen a hiba, mert elég valószínűtlen, hogy mindkét szülőjétől ezt örökli a hibát. egyébként nem öröklődnek szerzett tulajdonságok. szóval statisztikailag az öröklődés esély nulla.
2009. szept. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
A DOTÉ-ba vizsgáltak és ott mondták nekem, hogy a tüdő betegségem öröklött. Mire mondtam, hogy az egész családban nincs tüdőbeteg, akkor mondták, hogy korábbi betegség is felülírja a DNS-t. Apukámat 10 éves korában vastüdőre kapcsolták, és azt mondták, hogy az például: olyan sokk a szervezetnek ami simán beleíródik a dnsbe. Nem értek hozzá, de nekem is ezt mondták és tényleg még dohányos se nagyon van a felmenőim között. Tehát én az utolsó előttivel értek egyet.
2009. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
nem öröklődött :)
2012. márc. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

3. és 5.:


A HIV fertőzés szerzett.

A HIV fertőzés örökölhető.


Gondolkozzatok, mielőtt eszet osztotok.


Ha szerzett a betegség ÉS a vírusfertőzés nem állt fent a terhesség alatt akkor nem örökölhető.

2018. jan. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!