Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az normális, hogy a testhőmérs...

Az normális, hogy a testhőmérsékletem 35fok körül van? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem a hőmérővel van a baj, mert már többször is mértem. A legmagasabb érték 35.7 volt, a legalacsonyabb meg 33.9. Emellett mindig jéghideg a kezem és fázom, akármit veszek fel. Mi bajom lehet?
2013. márc. 21. 22:43
 1/8 monster under yo bed ***** válasza:
rossz a lázmérő :D
2013. márc. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon különös, mert az ember akkor szokott fázni ha magas a testhőmérséklete (pl. Lázas). Amúgy ha eddig nem volt ez akkor menj el orvoshoz. Amúgy biztosan jól méred ? 33.9 az kib@szott kevés.
2013. márc. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, meg nem csak egy hőmérővel mértem. Lehet, tényleg el kéne mennem orvoshoz, mert ez csak egy pár hete kezdődött. De mitől lehet ez? Mert amúgy meg teljesen jól vagyok.
2013. márc. 21. 23:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Digitális hőmérővel mérted? Azok közt van olyan fajta, amelyik eleve jóval alacsonyabb hőfokot mér, de a láz is alacsonyabb tartománytól van.
2013. márc. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem hagyományossal, és többször is, de mondom, h nem a hőmérővel van baj, mert én is érzem magamon, csak azt nem tudom, hogy ez mitől van, vagy hogy van-e valami más bajom, vagy csak ne is törődjek vele. Am meg 18éves lány vagyok
2013. márc. 22. 19:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Élő ember megfelelő, száraz ruhában, normál hőmérsékletű szobában (min. 19-20 fok) nem tud kihűlni. Az, hogy a hónaljadban alacsonyabb hőmérsékletet mérsz, nem jeleni azt, hogy a maghőmérsékleted is alacsony. Érdemes a szájban is mérni, végső kétségbeesésből akár a végbélben is. Az jobban közelít a maghőmérséklethez. Szerintem semmi bajod.
2013. márc. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Különbség van a köpenyhőmérséklet (pl. hónalji mérés) és a maghőmérséklet (a szervezet belsejének hőmérséklete) között. Bizonyos esetekben a kettő meglepően eltérhet (pl. shock, keringési zavarok esetén). Érdemes lenne kipróbálni a szádban megmérni a testhőt.
2013. márc. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó 2, köszi:) megpróbálom. Am szerintem sincs bajom, mert jól érzem magam, a fázást leszámítva.
2013. márc. 23. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!