Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meg tudná nekem valaki mondani...

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy a vitiligo nevű betegségnek van-e olyan szakasza, amikor még csak nagyon halványan látszanak a foltok, és később erősödik meg?

Figyelt kérdés
Mert nekem vannak elég halvány foltjaim, és nagyon rémült vagyok, hogy számíthatok erősödésre!
2009. szept. 17. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:

nálam ma diagnosztizálták a vitiligot.... tavaly volt egy foltom, elég halványak voltak a körvonalai, azóta nem változik, viszont most nyárom lett még 1 a szemem alatt/mellett, hát... elég erős a kontrasztja... akkor jött elő amikor leégtem :(

nagyon elkeseredett vagyok

2010. júl. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de azért válaszolok, hátha valakit még érdekel.


Az én tapasztalataim szerint nincs olyan, hogy halvány a folt, és utána megerősödik. Vagy van valahol folt (pigmentmentes terület), vagy nincs.


De az, hogy egy folt halványnak tűnik-e, elsősorban a környező bőr színétől függ. Fehér bőrön minden vitiligós folt halvány.

2012. júl. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!