Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek most,...

Van itt olyan akinek most, vagy nem rég volt boka szalag szakadása? Akinek volt meddig tartott a gyógyulás?

Figyelt kérdés

Meddig volt fekvő gipsz, bokarögzítő?

Nem "untad" hogy nem sétálhattál sehová, mármint házon belül?

És meddig kellet injekció? :/



2013. márc. 23. 15:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem 4 hétig volt gipszben addig volt injekció is aztán néhány hétig merevítőt hordtam.

Mivel nekem járó volt ezért ugyanúgy mászkáltam vele csak persze nehezebben.

Ha van még kérdésed írj nyugodtan.

2013. márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Jaj belegondolni is rossz annyi injekcióba. O.o :(

Milyen rögzítőt hordtál?

Ès járógipsz helyett lehet rögzítő esetleg, pl csak 1 hét járó utána ilyen párnás komolyabb rögzítő?

Fekvőgipszed nem volt?

2013. márc. 25. 18:14
 3/23 anonim ***** válasza:

Első vok: Nekem 5 napig volt ösz vissz fekvő:)

Veled amúgy hogyan történt? Rögzítő egyszerűbb és kényelmesebb de nekem azt mondták h gyorsabban gyógyul így és igaz is lett, más ismerősömnek is segített, sajnos amit a tb támogat rögzítő kb szart sem ér.

Mennyi időre rakták fel a fekvőt, meddig ér?

2013. márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Az a jó rögzítő ami szinte az egész lábadat fogja, lábfejet is.

Ha járógipsz kérhetsz könnyített gipszet is, arra akár cipőt is tudsz húzni

2013. márc. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Hát az ügy volt hogy tesiórán röpiztünk, (amit alapjáraton utálok, eddig minden játèknál arra tippeltem hogy a csuklóm törik majd el, az ujjamat már majdnem sikerült) jön a labaa hálonál vagyok felugrok majd lefelé vkinek a lába az enyém alá került, így szépen ráugrottam és egy az egyben kibicsaklott.Padot fogtam, de még 4órát lehúztam, jó kis emeletekkel. :P Végül kiderült hogy van egy jó kis szakadásom(azt nem tudom teljes-e) + egy kis csontrepedés.


Az pedig majd holnap kiderül hogy meddig kell fekvő. :/

De megpróbálom megoldani hogy járó gipsz csak 1 hétig kelljen utàna pedig vmilyen légpárnás rendes rögzítő. Egyik barátnőm is olyat hordott, neki épp hogy nem szakadt el, kis hijján volt.

És már kivagyok a szurkálástól, mint egy sündisznó a rózsakertben, fogpiszkálóval a szájában. XD


Amúgy fekvőgipsz után rögtön rögzítőt kaptál?

Nem tudom sima balesetin, sebészetin is adnak- e rögzítőt; ott gipsz mánia van. -.-"

Na majd meg láttjuk, írok holnap. :)

2013. márc. 26. 23:32
 6/23 A kérdező kommentje:

Hogy a franc egye meg!!!

Nem ad rögzítőt mert az sz*r és mozog, mert a gipsz nem...na persze.

A fekvő még pétekig mindenképp marad.

Könyített gipsz mennyibe van mert olvastam hogy 6-8 ezer

de itt csak a gipsz 2000 akkor a többi még kiegészítőkre kelL?

2013. márc. 27. 10:17
 7/23 anonim ***** válasza:

Nekem normál gipsz volt, kérdezték ezt a könnyített variációt, de én maradtam az ingyenesnél, én is teljesen kivoltam tőle, baszott nagy járósarokkal rajta:(

De az egyik bnőmmnek volt és azt mondta h nem tudott rá cipőt húzni.

Ha vmi csont is eltört v repedt akkor bizony marad a járógipsz, ami szakadásnál is ajánlott sajna mivel nem húzódás.

Ja és vigyél magaddal vmi vizes ruhát vagy hasonlót mert akkor le tudod törölgetni a lábad mikor cserélik a gipszet. Én inkább a lábmosás hiánya aminek nem örültem.

2013. márc. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ja még annyi h úgy láttam h te indítottál még egy kérdést a témában: tök mind1 hogyan alszol vagy tartod, nem mindig kell felpocolni, ezért van a gipsz majd az tartja.

Rendbejövetel: Persze a rögzítő kényelmesebb, de tényleg lassabban gyógyul, nekem 3 hét gipsz volt járó, és aztán mikor levették szinte ugyanolyan lett mint azelőtt.

Suliban meg persze ilyenek az emberek megnézik, meg állandóan mesélheted mi történt stb, de tapasztalat hamarabb rendbejön

2013. márc. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Ami nagyon idegel az az hogy rengeteg lépcső van, és van hogy 1 nap alatt 10-15 emeletet/ lépcsőt is megkell mászni. Az utolsó órákban pedig ezt 5 perc alatt kell. :/ Még rendesen sem mindig tudom megtenni a távot+szekrény(mert amúgy feldőlnék a regiment könyvtől.)


És te meddig hordtál gipszet, és mikor, hogy sérültél meg? :)

Am nekem ilyen járókám lesz. :P

[link]

2013. márc. 27. 22:05
 10/23 A kérdező kommentje:

És köszi a sok választ! ^^

Már nyugotabb vagyok.


És a "meddig volt gipsz"-eset nem tudom miért írtam, már "mondtad". :)

2013. márc. 27. 22:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!