Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért szokik hozzá a szervezet...

Miért szokik hozzá a szervezetem a gyógynövényes és homeopátiás szerekhez is?

Figyelt kérdés

Van egy tucat gyógynövényes bogyó itthon, vészhelyzetre altató (hetente 1x muszáj, h aludjak). Többször azt se merem. Mind1. Nervenpflege, Sedacur, Sedatif PC, de pár nap után többet kell belőlük bevenni. Néha borsmentateát vagy teakeveréket iszom az is csak időlegesen használ. 7 éves korom óta van ez, azóta megoldás nincs. Több orvos vizsgált, nem hormonális oka van, lelki oka, azon érdemben egyik se tudott segíteni (TB-s). Jó dokit nincs pénzem megfizetni. Észrevételeim szerint az álmatlanság okoz minden problémát az életemben, mert mikor jó szakaszaim vannak és tudok aludni, jókedvű vagyok meg optimista, környezetem is el tud viselni és én is magamat. De nem értem, h miért szokik hozzá a szervezetem mindenhez? Jó lenne végre megint mindig kialudni magam, akkor minden olyan jól megy. :-S

24/N



2013. márc. 24. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

A hozzászokást úgy érted, hogy már nem hatnak a szerek?


Próbálj utánanézni: Google > pszichfitnesz

2013. márc. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Így van, nem hatnak. Így hetente muszáj valami gyógyszert is szednem, h ne őrüljek bele az álmosságba.
2013. márc. 24. 15:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Leginkább azért, mert ezek nem túl erős szerek. (A homeopatikusban praktikusan semmi sincs.:)

Így a hatás részben placebo hatás. Ami egy ideig hat, utána már a problémák hatására gyengül.

2013. márc. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Annak szért örülhetünk, hogy a odaírtad: "...részben..."
2022. jún. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor pontosítanék:

-az egy bizonyos ponton túl hígított homeopatikus szereknek (mint a fent említett Sedatif PC) SEMMILYEN hatása nincs, hacsak valaki nem túlérzékeny a tejcukorra

-a növényi szereknél meg leginkább szere válogatja.

2022. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!