Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan hízzak? Milyen ételeket...

Hogyan hízzak? Milyen ételeket egyek és milyen sportot végezzek?

Figyelt kérdés
Nagyon vékony vagyok és már rég szeretnék hízni, de valahogy nem jön össze.
2013. márc. 25. 15:58
 1/3 anonim válasza:
Este egyél sokat(ne hányásig)és akkor tuti elhízol.
2013. márc. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha sporton gondolkodsz, akkor nagyon jó irányban vagy! A sportolóknál hátrány szokott lenni, ha van egy kicsi háj is, úgyhogy ha vékony vagy, az egyenesen előny a legtöbb kezdőhöz képest. Továbbá az izomzat mindenkinek jobban áll, mint a zsír. Nemet és kort is írj, meg olyan sportokat, amiket szívesen végeznél. Akkor tudunk pontos választ adni.


De általánosságban elmondható, hogy sok folyadék, friss levegő és elegendő alvás kell, káros szenvedélyek (túl sok TV, dohányzás, alkohol) elhagyására is szükség van. Változatos étrendet alakíts ki, legyen mindennap zöldség és gyümölcs az asztalon (én nem mondom azt, hogy falj mindenféle édességet a hízás kedvéért, mert az nem csak az elhízottaknak rossz, számos káros hatása is van a kiegyensúlyozottságnak). Én viszont azt mondom, hogy ne egyél lefekvés előtt sokat, az megint csak az emésztésednek és a nyugodt alvásnak tesz keresztbe. Ha a napi tevékenységedhez nincs a nap folyamán elegendő tápanyagbevitel, akkor édes mindegy, hogy mikor tömöd tele a hasad, mindenképp gyengének fogod érezni magad. Ha nem sikerül vagy nem megoldható az egészséges táplálkozás, akkor multivitamint szedhetsz, de mellé is bátran szedhető. Ezeken kívül a sportoláshoz szükség van megfelelő minőségű és mennyiségű fehérjére (tojás, csirkemell). Olajos magvak is jöhetnek.


Sportolásnak neked elsősorban erőedzést javaslok, hogy izomzatot szedj fel. 16 alatt kondizás, súlyzós edzés kizárva! 16 alatt labdajátékok jöhetnek szóba és mindenféle szabadtéri tevékenységek (tenisz, torna, küzdősportok stb), természetesen ezek 16 felett sem rosszak, sőt. A lényeg az az, hogy ne sakkra, extrém sportokra vagy kifejezetten állóképességi tevékenységekre essen a választásod (mellé végezheted, helyette nem). De ami még a sport típusától is fontosabb, az a rendszeresség, ezért is kellene hozzád közel álló sporttal eltölteni az időt, hogy szeresd és minden héten legalább 3-4 órát mozogj aktívan.

2013. márc. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
16/L és a tenisz, torna, küzdősportok mind tetszenek, csak nem tudom hol csinálhatnám ezeket
2013. márc. 28. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!