Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tisztelt Válaszadó! A konkrétu...

Tisztelt Válaszadó! A konkrétumok alapján melyik típusú diabetes kategóriába tartozom? Valóban nem jár már adókedvezmény? Ha jár, akkor mi a teendőm? Ha lehetséges, akkor az érvényes jogi szabályozás elérhetőségét kérném. Tisztelettel: gfaterka

Figyelt kérdés
53 éves vagyok.2009. novembere óta vagyok regisztrált cukorbeteg. A kórházi ellátásom óta, napi 4×6 egység inzulint adagolok, és koleszterin gyógyszert szedek. A zárójelentésem alapján II. típusú diabetes vagyok. A BNO kódom E109 N. Viszont a 335/2009. (XII.29. ) K. r. alapján az I. típusú diabetes, "inzulin-dependens, szövődmények nélkül" kategóriába tartozom. Ismereteim hiányában ezidáig nem vettem igénybe adókedvezményt. Kérésemre a szakorvosom nem adott ki igazolást, mert az új szabályozás alapján az I. típusú minden kategóriája, és a II. típusú, szövődményekkel járó kategóriái jogosultak a kedvezményre, és a szakorvosom szerint nincs szövődményem még.

2013. márc. 28. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Itt nem szakértők válaszolnak, keress olyan oldalt, ahol szakértő válaszol az ilyen jellegű kérdésekre.

2013. márc. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kedves első, előszőr is. Ne magadból indulj ki. Sosem tudhatod ki jár erre. Másodszor pedig, ehhez nem kell szakértőnek lenni. Ha valaki átment azon mint a kérdező, akkor tudja és kész. Élethelyzet kell hozzá, nem papir.
2013. márc. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
E1090 BNO kódot szoktunk abban az esetben is adni,ha az illető II.típusú cukorbetegségben szenved,de a kezelése már nem oldható meg diétával,v. gyógyszerrel. Adókedvezmény valóban csak I. típusú cukorbetegeknek,v. szövődményes II.típusú cukorbetegeknek jár. De ilyen igazolást a háziorvos is adhat ki,ha van a kezében diabetológia szakvélemény. Sajnos,ha szövődménymentes vagy tényleg nem jár.
2013. márc. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!