Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem kezdhetem el használni a...

Nem kezdhetem el használni a kúpot? átvágott a gyógyszertáras?

Figyelt kérdés
az orvos végbélrepedésre írt fel norcainos kúpot és mondta hogy pár száz forint lesz és a gyógyszertárban készítik el.erre fel ma sógorom érte ment az elkészített kúpért és benzocainos kúpot adtak neki és 1600 forint volt!gondolom a norcainos és a benzocainos kúp nem ugyan az és persze árban sem az amit az orvosom mondott.most mi tévő legyek.a hétvége és az ünnep miatt majd csak jövőhét kedden lesz ez a gyógyszertár,így vissza sem tudok menni reklamálni.ismeri valaki ezt a két fajta kúpot?kezdjem el használni?vagy mi a jó ....... csináljak most???

#végbélrepedés #benzocainos kúp #norcainos kúp
2013. márc. 29. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő helyileg érzéstelenít, fájdalmat csökkent. Használhatod.
2013. márc. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod!hiába keresgéltem itt a neten,semmi érdemlegeset nem találtam.hát minden esetre el kezdem használni,de utána fogok ennek járni.mert azért csak jó lenne ha azt adnák ami fel van írva a receptre és nem azt amit éppen gondolnak.
2013. márc. 29. 18:20
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

A norcain és a benzocain szinoním szavak, vagyis azt kaptad, amit az orvos felírt. Mivel a benzocain a hatóanyag hivatalos gyógyszerkönyvi neve (a Norcain egy un. originális brand name), ezért a kúpodra ezt írták rá. A kettő ugyanaz, úgyhogy nyugodtan használd.


Azt hogy az orvos miért mondta azt, hogy párszáz forint lesz.. hát igen, Ők nem szokták követni a gyógyszerek ártámogatásának változását. Pár éve még tényleg lényegesen olcsóbbak voltak a magisztrális gyógyszerek, sokkal olcsóbbak, mint a gyári készítmények - úgyhogy gondolom ezért is az OEP megváltoztatta a támogatásukat, most már nagy részüke csak 50%-ban téríti a TB ill. egyes kiszerelőanyagokat nem támogat. Korábban, úgy kb. 5 éve ez még olyan 70% körüli volt. Tehát: a kúpod 3200 Ft-ba kerül, ebből jelenleg 1600 Ft-ot fizettél, pár éve ugyanezért max. 960 Ft-ot fizettél volna.


Ja igen, és még valami: gyógyszerész, vagy gyógyszertári asszisztens, és nem gyógyszertáras - köszi. Egyébként javaslom, hogy ha valamit nem értessz, kérdezz,addig, ímg nem világos a számodra, de akár fel is hívhatod a gyógyszertárat - én amíg patikában dolgoztam egy beteget sem küldtem el melegebb éghajlatra azért, mert kérdezett, erre egyszerűen mindig kell, hogy időnk legyen. - Egy gyógyszerész

2013. ápr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bensdorp ***** válasza:
100%
Hogy lehet lepontozni egy ilyen tökéletesen igaz és hasznos választ, amit az előző írt?! A kérdezőnek pedig üzenem, hogy legyen szíves, ne szidjon addig egy szakembert se, amíg fogalma sincs az adott témáról. Először járjon utána, és utána háborodjon csak fel, ha jogos.
2013. ápr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

kedves utolsó.ne üzenj,hanem írd meg nekem.

nem én pontoztam le a választ,nem szokásom pontozni,mert ez lesz belőle,hogy na persze... a kérdező...

és én is mondanám neked,hogy előbb járj utána a dolgoknak és utána háborodj fel!

2013. ápr. 29. 15:41
 6/6 bensdorp ***** válasza:
32%
Nem írtam, hogy te pontoztad volna le. Kérlek, olvass figyelmesebben, és ne vágj vissza olyasmivel, ami irreleváns!
2013. ápr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!