Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van több pattanásom...

Miért van több pattanásom akkor, amikor rendszeresen arcot mosok?

Figyelt kérdés
Mikor nem mosok, kevesebb a pattanásom, és kisebbek, amikor meg mosok több van és olyan, amit ha kinyomok sebes lesz. Miért? Allergiás lennék a szappanra/samponra? Amúgy 16 éves fiú vagyok. Mellesleg kb. általános negyedik óta vagyok pattanásos, és most vagyok tizedikes.

2013. márc. 29. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:

lehet, hogy allergia, de az is lehet, hogy nem megfelelő minőségű a szappan

a pattanás póluseltömődéstől (is) alakulhat ki, és ha eleve tágak a pólusaid, könnyebben alakulnak ki.. ilyen babaszappannal próbáltad? hagyd fenn a szappant pár percig, hogy megszáradjon és utána jó alaposan dörzsöld le.. ha így is pattanásosabb leszel, akkor ne moss arcot:D

2013. márc. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Szia !

Egyàltalàn nem mindegy, hogy mit használsz az arcod mosására.

Lehet hogy cikinek tûnik (mert "lányos" dolog), de èrdemes elmenni egy drogèriába, ès a bôrödnek megfelelô arcápoló termèkeket, illetve lemosót venni. Idôvel a bôröd meghálálja majd a törôdèst.

2013. márc. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogy amit használsz az nagyon kiszárítja a bőrödet és a száraz hámsejtek eltömítik a pórusokat. Ezért is jöhetnek patik. Vegyél olyan arclemosót vagy szappant ami nem szárít.
2013. márc. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
JA! és este fürdés után a törülközővel óvatosan, de azért erőteljesen dörzsöld végig az arcodat! ezzel leszeded az elhalt hámsejteket, serkented a vérkeringést:)
2013. márc. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kozmetikusom szerint a langyos víz is szárít, így érdemes relative hideg vízzel arcot mosni, de mégjobb ha arcmosás helyett a bőrödnek megfelelő valamilyen arclemosóval tisztítod meg az arcodat és nem vízzel.
2013. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem. Amúgy baba szappannal mostam az arcomat ezekben az időszakokban. Köszönöm a válaszokat! És azzal kapcsolatban hogy kb. 6 éve pattanásos vagyok, az betudható a kamasz kornak?
2013. márc. 29. 20:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Szappannal és tusfürdővel pont hogy nagyon nagyon nem ajánlott arcot mosni. Csak tiszta vízzel, vagy valamilyen arclemosó készítménnyel.

16 évesen pedig még természetes, néhány év és kinövöd.

2013. márc. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nálam a megoldást az arcszappan heti 2-3x használata és hidratálókrém hozta. Tartsd tisztán az arcod, de ne száradjon ki.
2013. márc. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor szerezzek be valami olyan arc ápoló szappant, ami nem szárítja ki az arc bőrömet? összességében. Amúgy köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 30. 15:34
 10/10 anonim válasza:
A baba szappan nem a legegészségesebb a bőrnek, valószínű, hogy nagyon szárítja az arcodat, amire zsírosítással felel a bőröd, így fokozódik a kamaszkori pattanásod. Szerintem keress valami természetesebb arcápolót. Pattanásokra a körömvirág vagy levendula természetes szappanok nagyon jó választás.
2013. ápr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!