Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fibrómát eltávolítani házilag?...

Fibrómát eltávolítani házilag? Többi lent

Figyelt kérdés

Nos, van a mellem alatt egy nagyon idegesítő kis fibróma, minden beleakad, nem tudok normálisan melltartót sem hordani.


TB-m nincs, szóval most inkább nem költenék egy vagyont erre az egy mm-es dologra. Gombostűfejnyi kb. a mérete.


Ma reggel rákötöttem egy hajszálat, picit csípett. Acérna túl vastag volt, ezért csináltam hajszállal.

nem szorítottam rá teljesen, pont azért mert csípett, de azért rajta van a tövén. és leragasztottam.


Valószínűsíthető, hogy le fog esni? Vagy még tegyek rá ecetet, esetleg szódabikarbónát, hátha segít? Írták, hogy egy szelet krumplival is le lehet szárítani.


A hajszálat levágni már nem tudom róla...


Sokan írták, hogy levágták körömcsípővel vagy ollóval...de nekem pont a mellem alatti hajlatban van, nehezen érem el és ha azt elrontom, az gáz.


2013. ápr. 2. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem a szemhélyamon volt egy kb cm. hosszú, elkötöttem és alig 3 hét alatt leesett, szinte nyomtalan.
2013. ápr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Wow, és addig rajta hagytad a cérnát/hajszálat?


meg leragasztottad minden nap? köszi a válaszod :)


szerinted nem gáz, hogy nem szorítottam rá nagyon erőteljesen? de azért szerintem meg van kötve stabilan.

2013. ápr. 2. 14:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak az elkötés volt, semmi ragasztgatás. Először megduzzadt egy hétig kicsit viszketősen fájt, majd belilult, azután pár nap és levált fájdalommentesen. Kiéhezett!
2013. ápr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az rossz, ha elkezdett befeketedni?
2013. ápr. 10. 02:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már pár nap és leválik! Ügyes vagy!
2013. ápr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
A bőrgyógyász leszedi rendelésenként max kettőt. Én házilag oldottam meg mert nekem volt egy pár a nyakamon és a hónaljamnál is. Fogtam alkohollal bedörzsöltem, és ollóval vagy borotvakéssel nyissz. Aztán ragtapasz. A kisebbek még csak nem is véreznek ha nem vágsz bele túl mélyen. A Nagyobbaknál már egy kis lyuk keletkezett de ez pár nap alatt begyógyul.
2013. máj. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Leesett :P
2013. máj. 24. 01:57
 8/10 Zoltan Sz. válasza:
57%
Csatlakozom egy elottem szolohoz! A legegyszerubb ha nyissz egy kis alkoholos fertotlenites utan egy eles koromcsipesszel lecsipi az ember!Ott ahol csatlakozik a legvekonyabb reszen le kell csipni! En lefagyasztottam azt a reszt egy szemolcs eltavolitasra kaphato fagyaszto spray-vel(Sholl) es akkor meg egy hajszalnyi fajdalom sincs.Picit verzett mert mar szep nyagyra nott, de egy ragtapasz es ennyi!Az elkotozeses modszer lassu es korulmenyes szerintem.Az sztk-ba vegigvarni es elojegyeztetni nem volt hangulatom igy maradt a fenti modszer es nem bantam meg! Sok sikert mindenkinek a csipegeteshez!
2014. júl. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én vettem egy fagyasztó sparay-t elektrotechnikai boltban, ami -50 C-ra fagyaszt.

Befújtam vele egy fibrómát. Másnapra egy hólyaggá nőtt, az kipukkant, mint egy vízhólyag. Harmadnapra összeszáradt. Zavart, ezért körömcsipesszel levágtam belőle.

Két hét múlva leesett a maradék is. Teljesen jó lett, sima lett a bőröm.

Vannak nagyobbak is, azoknak kétszeri próbálkozással is csak csökkenteni tudtam a méretét.

Régen a bőrgyógyász nem mert hozzányúlni, azt mondta, hogy anyajegy. Egyet sebész operált le babérlevél alakú kimetszéssel. Később egy másik bőrgyógyász leégetett néhányat, Ő szemölcsnek nevezte.

Később egy harmadik bőrgyógyász lefagyasztott néhányat nitrogénnel.

Nekem a fagyasztás tűnt eddig a leghumánusabb megoldásnak.


Van egy a fejemen is, a hajas fejbőrön, ehhez kevésnek bizonyult a -50 fokos fagyasztó spay. Az agyamnak sem esett jól a fagyasztás. Egy hétig, úgy éreztem, mintha a fejemre pottyant volna egy kavics.

Ezen a héten fagyasztotta le egy negyedik bőrgyógyász. Ő nevezte először fibrómának.

Azt mondta, hogy eltüntetni nem tudja, csak a méretét lehet csökkenteni.

Kb. 1-2 másodpercig fújta nitrogénnel, nem fáj tőle a fejem annyira mint múltkor. Kíváncsi leszek az eredményre.

2016. aug. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Légy szíves, írja már meg valaki, hogy akkor azt a fibróma/fibroblaszt elkötést hogyan kell csinálni?

Jól rá kell húzni a cérnát, hogy levágja vagy csak megkötni kicsit?

Fentebb írtátok, hogy van, akinek 1 hét, mának 3 hét múlva esett le a bőrdarab. Addig rajta kell hagyni a cérnát?


Köszi!

2019. júl. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!