Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudtok erről? Bármilyen...

Mit tudtok erről? Bármilyen injekciót, vénásan beadandó gyógyszert, akár oltást is, meg lehet-e inni, ezzel kikerülve a szurit?

Figyelt kérdés
2009. szept. 20. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az Algopyrint biztos,hogy meg lehet inni. A kálciumot is, és szerintem a legtöbb vitamin injekciót is meg lehet. A különbség ugye az,hogy így lassabban hat. Az oltásokat nem hinném,hogy meg lehet inni, mert az immunra kell hatnia, azt meg a véráramba kell vagy muszkosan. Bár ebben nem vagyok szakértő. Kálciumot meg Algopyrint ittam csak eddig.
2009. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nem. Amit megiszol, annak még fel kell szívódni, és egyáltalán nem biztos, hogy nem változik meg közben az anyaga. Lehet, hogy némelyik szernél ez eljátszható, de hidd el, nem véletlen, hogy szurit kapsz, egyrészt sok szert nem is lehet másképp a vérbe juttatni, másrészt hatékonyabb, mint ha gyógyszer formájában vennéd be. Harmadrészt gyorsabban hat.

Ne félj! Ha nagyon parázol a tűtől, amikor beadják, próbálj meg nem gondolni rá! Gondolj valami kellemes dologra, egy csajra/pasira, mittudomén, csak ne arra, hogy épp most oltanak.

2009. szept. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem .


Egy csomó anyagot közvetlenül a véráramba, vagy pl a védőoltásoknál ,bőr alá izomba kell juttatni mert az emésztőrendszer különben lebontja.

2009. szept. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazság szerint nem arról van szó, hogy félnék tőle. :) Csak hát az egyik ismerősöm nagyon határozottan állítja, hogy meg is lehet inni ezeket, ugyanúgy hat, de én ebben kissé kételkedtem, ezért kértem ki a ti véleményeteket is. És igen, végiggondolva, valóban, nem véletlenül van az, hogy ezeket vénásan, injekció formájában kapjuk meg.


Köszönöm a válaszaitokat! :)

2009. szept. 20. 17:08
 5/5 anonim ***** válasza:
az algopyrint és a calciumot tényleg biztosan meg lehet inni, nekünk van is itthon a hűtőben: az algopyrint én nyelem, ha görcseim vannak (havonta), a calciumot a kisfiamnak írta a doktor nénije meghűléskor.
2009. szept. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!