Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudhatom meg hogy a...

Hogy tudhatom meg hogy a vakbelem fáj e?

Figyelt kérdés
Egyik este elkezdett fájni az oldalam a vakbelemnél. Apukámat megkérdeztem miért fáj és hogy mi van ott. Azt mondta lehet meghúztam. De utána ezt mondta : ' Remélem nem a vakbeled'. Tudom hogy műteni kell azt ha az fáj. És ettől félek. Hogy tudnám kideríteni hogy az fáj e vagy sem?
2013. ápr. 2. 22:25
 1/7 anonim válasza:
Nekem is vakbél műtétem volt.Úgy tudod kideríteni, hogyha megnyomkodod és jobban fáj akk lehet-de nem biztos,de az a biztos módszer rá h elmész orvoshoz, az megmondja.Viszont hogyha annyira fáj h alig bírsz sétálni akk vakbél.Nekem így volt.
2013. ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ha "egyik este" elkezdett fájni, és azóta elmúlt és nem fetrengsz a fájdalomtól, akkor tutira nem vakbél. Az öcsém volt vakbélgyanús néhány hónapja, egy napot bent is tartották a kórházban. A doki mondta, hogy a vakbélt onnan lehet biztosra felismerni, hogy semmilyen fájdalomcsillapítóval nem lehet elmulasztani, és csak fokozódik a fájdalom.
2013. ápr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vakbélgyulladásnál veszettül fáj nyomásra az adott terület és eléggé meg van keményedve amennyire én tudom... De ha valami veszettül fáj egyből orvoshoz kell menni.
2013. ápr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha jobb oldalon nyomod és baloldalon fáj,ha hányingered,hőemelkedésed van,az vakbél.De az annyira görcsöl,hogy nem lenne kedved ide irogatni!
2013. ápr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. ellehet mulasztani,nekem irtak 10 féle gyógyszert,mert mindent mondott a doki,csak nem vakbelet,pl.bélfertőzés,gyomorrontás a töltöttkáposztától,stb! 2 napig fetrengtem,a gyógyszer a görcsöket blokkolta,de nagyon rosszul voltam,még a szőnyegen is feküdtem,fetrengtem.:( 4x látott a doki,ügyelet, és nem küldött kórházba,majd egy maszekhoz mentem el,de már úgy,hogy sztem vakbelem van....és az volt,mire mütöttek,majdnem perforált.
2013. ápr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak az elöttem lévőket tudom ismételni.A vakbél az nem "lehet" hogy fáj,"talán" az fáj stb. a vakbél ha fáj akkor te (de még a felnőttek is) a falat kaparod.Onnan veszed legkönyebben észre hogy semmi mást nem veszel észre csak azt hogy majdnem megőrülsz úgy fáj a hasad.Nem nagyo hallottam még olyan vakbelesről aki 1-2 óra után ne hívott volna orvost mert anyira kibírhatatlan.Az orvos meg majd diagnosztizás.De anyi biztos hogy egy vakbélgyulladás/görcs az "all in" a hasi fájdalmak között.
2013. ápr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amellett,hogy majd beledöglesz úgy fáj,van hőemelkedés,láz,hányinger hányás,nagyfokú elesettség.Meg nem minden vakbél gyanúst műtenek van konzervatív kezelés is,ha nem egyértelmű.
2013. ápr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!