Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fél évesnél fiatalabb piercing...

Fél évesnél fiatalabb piercinggel miért nem adhatok vért?

Figyelt kérdés

Ahogy betöltöttem a 16-ot, szerettem volna véradásra menni, de vagy mindig pont megvolt, vagy antibiotikumot szedtem, vagy foghúzásom volt - vagy (és ez fordult elő legsűrűbben) fél évesnél frissebb piercingem volt. Most 21 vagyok, és még midnig nem sikerült eljutnom véradásra. Piercingfüggő vagyok, egy barátom pedig piercer, így a függőségem folyamatosan "ki van elégítve", tehát mindig van rajtam oylan pöcök, ami frissebb fél évnél (általában még 3 hónapnál is).

A véradási tájékoztatókon mindig ki van emelve, hogy ha fél éven belül volt piercingszúrásom, akkor az kizáró ok.

Miért?

Ha már totál be van gyógyulva (gyorsan gyógyulok és szakszerűen kezelek mindig mindent amúgy is), akkor letagadhatom, hogy "friss"? Vagy csinál valamit a vérrel, és nem potyára írják ki, hogy nem szabad?


2013. ápr. 3. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolom egy esetleges fertőzés kb. ennyi ideig lappanghat. Lehet, hogy a vizsgálat nem mutatja ki, vagy az egészséges immunrendszer legyőzi és észre sem veszed ha ez idő alatt történt valami a szervezetedben, viszont egy legyengült beteg embernek ha adnák a véred, lehet, hogy megfertőződne.
2013. ápr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Piercingfüggő vagyok én is, mondjuk vért nem is adok, mert vashiányos vagyok.

Egy ideje három havonta járok vérvételre a hormonjaim ellenőrzése miatt, és ugye a hormonokon kívül általános vérképet is néznek ilyenkor.

Piercing szúrás után mindig gyulladást jelez a vérképem, akkor is ha látszólag semmilyen gyulladás nincs az ékszer körül.

Gondolom emiatt nem lehet vért adni, mert mégiscsak nem teljesen tiszta a véred ilyenkor.

2013. ápr. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!