Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Adhatok vért akkor ha magas a...

Adhatok vért akkor ha magas a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
Szedek rá gyógyszert!!!

2013. márc. 23. 06:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy adhatsz. Ez nem akadály.
2013. márc. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha kezelt a magasvérnyomás, akkor igen.
2013. márc. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Téves!

A rendszeres gyógyszerszedés majdnem mindig kizáró ok. A magas vérnyomás különösen kizáró ok. Ugyanis a hirtelen levett nagy mennyiségű vértől leesik a vérnyomásod majd ismét felszökne. Ez megterheli a szívet.

Nemes dolog másokon segíteni de nem a saját egészséged kockáztatva.

2013. ápr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Téves a frászt!

"Egyes krónikus betegségek (hypertonia, hyperlipidaemia, krónikus bronchitis stb.) fennállása nem kizáró ok, de ilyenkor is feltétel a kifogástalan általános állapot, a megfelelő terápia, a rendszeres gondozás"

2013. ápr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem ma ezt mondta a véradásos doki... És mivel a véradásodra ő mondja rá az áment, maradjunk annyiban, hogy kizáró ok...
2013. ápr. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Francokat!


Édesapám 4 éve folyamatos véradó! Vérnyomásgyógyszert szed, sőt még cukor gyógyszert is! Illetve valamiféle vérzsír csökkentőt. Mindig hívják, mindig megvizsgálják, mindig megkérdezik a gyógyszert és még is visszahívják és egyáltalán nem kizáró ok. Én is 2x voltam már véradáson és ugyanígy gyógyszert szedek.

Szóval, miről is beszélünk, hogy kizáró ok? :))

2013. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor orvosfüggő a dolog. Nekem ezt mondta...
2013. ápr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Épeszű orvos nem enged vért adni beteg embernek,pláne nem úgy,hogy a saját egészségét kockáztatná vele a delikvens.

Nem tudom,ki az a kontár,aki magas vérnyomással és cukorbetegséggel ezt megengedi,ugyanis ez életveszélyes.

Örülj,hogy apád megúszta,de én többet az ilyennek a közelébe nem engedném a hozzátartozómat...

2013. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

És még valami:

Tényleg szép dolog másokon segíteni véradással,de azért beledögleni nem kell!

2013. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves 8.,9.! Akkora butaságot írtál! Nem 1 orvoson múlik,h mik a váradás szabályai. Ezt sok "kontár" alkotta meg,akik figyelembe veszik a recipiens és a donor egészségét is.Vannak bizonyos kritériumok,amikor nem adhat valaki vért,de ezt most hosszú lenne leírni. A kérdésre válaszolva: az a magas vérnyomásos beteg,akinek kezelt és jól beállított vérnyomása van adhat vért. Véradás előzz közvetlen is mérik a vérnyomást és ha akkor az érték 140 alatt,ill. 100 felett van leveszik a vért.
2013. jún. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!