Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jó Ízűet nem tudok nevetni,...

Jó Ízűet nem tudok nevetni, mert azonnal begörcsöl a bordáim alatt valami. Mitől van, és mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Évek óta nagyon nyomaszt,hogy vagy amikor jó ízűen nevetek,vagy hideg hatására hol az egyik,hol a másik oldalon a bordám alatt(lehet rekeszizom) görcsbe rándul.

Ilyenkor azonnal be kell vennem mydeton gyógyszert.

48 éves vagyok,és ez nagyon kellemetlen.


2013. ápr. 3. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A bevett gyógyszer izomlazitó.Lehet hogy tornával tudnád

megoldani,mert le van tapadva az izom .

2013. ápr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Konkrétan milyen típúsú tornára gondolsz?
2013. ápr. 3. 13:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet, például radikális esetben akár Parkinson-kór. De az is valószínű, hogy csak egyszerű magnézium-, kalcium- és mozgáshiány. Amit tehetsz, hogy a káros szenvedélyekről (alkohol, dohányzás) leszoksz, rendszeres testmozgást végzel és rendbe hozod a táplálkozást.


Jól mondja az előző, hogy torna segítene. Ugye ezek saját testsúlyos gyakorlatok lennének, elsősorban az egész törzset céloznánk meg. A legegyszerűbb és legbiztonságosabb gyakorlatok erre például a törzsemelés és lábemelés. De a szabadtéri labdajátékok, sportok is jótékony hatásúak. Ha hetente többször tornázol, illetve kiegyensúlyozottan táplálkozol, akkor feltehetőleg maximum fél év alatt elmúlnak a panaszok. Ha nem múlik el, akkor ott súlyosabb problémák vannak és el kellene látogatni egy orvoshoz. De az se baj, ha most rögtön.

2013. ápr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ehhez még annyit hozzáfűznék,hogy pár éve ezzel a panasszal megjártam az MRI-t,nem találtak semmit,majd a háziorvosom szerint az is lehetséges,hogy a gyermekkori bárányhimlő szövődménye is lehetséges.Hát nem értem.
2013. ápr. 3. 14:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát én görcsre gyanakszok azért kell az izomlazíttó....akkor szedjél magnézium ill. kálcium tablettát.

Nekem a lábam görcsölt be régebben minden éjjel de a magnézium tablettától elmúlt... persze a tied gondolom súlyosabb eset te egy próbát megér

2013. ápr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szedem folyamatosan.
2013. ápr. 4. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!