Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napközben sokszor nagyon...

Napközben sokszor nagyon magas a pulzusom, mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Van, hogy 120 alapból, de volt már olyan is hogy egy nagytakarítás után 160-ra felment.

Igen, elég stresszes munkám van, hétfőtől-péntekig bennem van az ideg rendesen, de sajnos nem tudok csak úgy váltani.


Voltam rengeteg kivizsgáláson, nem találtak semmit és szívgyógyszert sem írtak fel, egyrészt mert ugye teljesen egészséges vagyok, másrészt pedig mert a 24 órás EKG kimutatta hogy csak napközben ilyen magas, reggel és este, teljesen nyugalmi helyzetben meg tartósan alacsony, nem ment 60 felé.


Nem tudom mit kellene csinálnom, mert már rendesen azon aggódom hogy mikor áll le a szívem, pedig még csak 26 vagyok.


Szedjek nyugtatót? Vagy mit kellene tennem?



2013. ápr. 6. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sport! Egyrészt mert ha nincsen szervi betegséged (se szív, se pajzsmirigy, de hormonprobléma, sem láz) ami miatt magas lehetne a pulzusod, akkor ez tudja a legjobban stabilizálni és csökkenteni hosszú távon. Másrészt pedig tökéletesen le tudod vezetni a stresszt is! :-)
2013. ápr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kezdésnek ne idegeskedj olyan hülyeségen, hogy le fog állni a szíved.
2013. ápr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Alapvetően nem ez jár a fejemben, de amikor ülök a széken és érzem hogy majd kiszakad a szívem, akkor kicsit ráparázok, pláne ha a pulzusmérő 140 körüli összeget mutat, úgy hogy lényegében semmi megerőltetőt nem csinálok:(

2013. ápr. 6. 19:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass az 1. válaszolt adóra.
2013. ápr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 205/110-et mutatott, de nem idegeskedtem, azt krestem, mi az oka a magas értéknek? A rossz mérő? A túlterhelt szervezetem? Mivel csökkenthetem? 140-es értéket veszélyesnek nevezni nevetséges...
2019. ápr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!