Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon magas a pulzusom,...

Nagyon magas a pulzusom, lehet ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés

Járok már babakorom óta kardiológushoz, szerinte már rendben vagyok, évente egyszer kell elmennem hozzá. Pár éve lelki okok miatt a vérnyomásom ingadozott mindig, de az már úgyahogy oké, dotthoni praktikák álltal sikerült leküzdeni, pld ha magas volt a vérnyomásom, citromos vizet ittam, ha alacsony akkor C vitamin, szőlőcukor, feltettem magasabb helyre a lábamat, stb.. általában a pulzusom mindig 100körül mozgott. de mostanában észlelem, hogy ha még a vérnyomásom normális is, de mintha kezdene elsötétülni a kép előttem, közben mégsem...na furcsa érzés, és persze mindig bepánikolok..az is hozzá tesz. de olyankor magas pulzus ellen mit tegyek azon kivül, hogy lenyugszok? van valami ilyen 'házi' módszer? szedek vagy 6orvosságot, gyógyszert már nem szeretnék külön erre...

16L


2011. aug. 16. 23:12
 1/2 A kérdező kommentje:
ja és szem vizsgálaton is voltam már, szerinte minden rendben, mondjuk hordok szemüveget. amúgy nyugalmi állapotban is 100körül van a pulzusom.
2011. aug. 16. 23:17
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valamelyik gyógyszered okozza a panaszt, mindenképpen a kardiológusodnak kellene jelezni a problémát! Azt is nyugodtan mondd el neki, hogy már nem szeretnél ennyire fiatalon egy újabb gyógyszert szedni, elképzelhető, hogy egy gyógyszer lecserélésével teljesen problémamentes lennél. Általában megértőek szoktak lenni az orvosok az ilyen irányú kérésekkel kapcsolatban, a lényeg, hogy igyekezz határozott és magabiztos lenni. Megbízható házi módszer alacsonyabb pulzusszámra nincsen, de ha mélyeket lélegzel és tudatosan igyekszel megnyugodni, az segít.
2011. aug. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!