Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyomortükrözésről? Tapasztalatok?

Gyomortükrözésről? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Holnap megyek gyomortükrözésre.

Bár hallásból tudom,hogy nem kellemes,és nem fáj,mindentől függetlenül szeretném bódításban csinálni,hogy még csak érezni se érezzek semmit.

Ha az orvost megkérem rá,akkor megengedi?


2009. szept. 21. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges, a torkodat ugyis elérzéstelenitik. Fájni tényleg nem fáj .. kellemetlen az tuti .. nekem végig a "8. utas a halál" járt a fejemben ... valami mozogott a gyomrom táján.

De tényleg ne fálj töle ... mindenki túléli :D

2009. szept. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy jó ötlet bódításban ezt csinálni. Ha a doki megengedi aláírat veled egy nyilatkozatot, hogy elmúltál már 18 éves és tisztában vagy a következményekkel. Kellemetlen érzés. Van akinek fáj. Nekem még nem volt, de anyukámnak csinálták és csak annyit mondott, hogy kellemetlen az egész művelet.
2009. szept. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig 3szor csináltak (32L). Valóban nem fáj semennyire, csak nagyon kellemetlen. Folyamata:

először lidokainnal befújnak a torkodba, amitől nem fog fájni (és tényleg nem fáj). Oldaltfekvésben lenyeletnek veled és lenyomnak egy csövet (a végén egy apró tükör van), ami szintén nem fáj, reflexesen nyeled. Amikor már lenn van a vége a gyomrodban, akkor a lenti végét mozgatják, kicsit érzed, ahogy mozog ott valami, de nem fáj. Az egészben az a kellemetlen, hogy végig hányingered van és öklendezni kell. Főleg, amikor a végén kihúzzák. Ennyi.

Nyugi, nem tart sokáig és sokkal rosszabb dolgokat is ki lehet bírni. Ne félj!

2009. szept. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

bemásolom ide amit a másik-ugyanilyen kérdése válaszoltam:

hááááát nekem sokkal kellemesebb volt mint azt előtte pár "jófej" ismerősöm elmesélte.Nem viccelek,azt mondta egyyik,hogy megalázó vizsgálat,fájdalmas.

Elmentem rettegve,az járt a fejemben amit ez az ember mondott,és bepánikoltam.Először is fujtak Lidokain sprayt-a torkomba,hogy kiiktassák a nyelő/öklendező reflexet.Én már a lidokain spray től is öklendezek,valamiért nem szeretem(ki szereti???)Aztán rá kell harapni egy ilyen kemény műanyag kis izére,hogy vizsgálat közben ne csukd be véletlenül a szád.Aztán elkezdik a csövecskét(gumicső,kb. kisujj átmérőjű)levezetni a gyomorba.Nekem személy szerint SEMMIFÉLE nyelő/öklendező reflexem nem volt,azt se éreztem mikor lement a torkomon a cső.Alig hittem el.AZ az érzés máig bennem van mikor ment a gyomromban le,de nem fájdalom,egyszerűen csak éreztem.Még kellemetlennek se mondanám!

Matatott a csővel kicsit ott,semmi fájdalom,és egy pici levegőt pumpált a gyomromba,amitől enyhe-hangsúlyozom-ENYHE feszülés érzés lett a gyomorban,nem fájt egyáltalán,és egyidejűleg az a levegő jött felfelé is,és böfögtem hatalmasakat.Hihetetlen de kitört a röhögés belőlem,és emiatt mozgott a gyomrom,torkom,1-2 t öklendeztem, mivel a cső emiatt oda-odaért a torkom falához.Ezután fogta a doki a csövet,és nagyon óvatosan kihúzta.Ennyi volt,az sem fájt,és az elejétől a legvégéig a vizsgálat kb. 2 percet vett igénybe.Ebből kb. 1,5 percet volt a cső a gyomromban.Vagy nagyon óvatosan csinálta az orvos,vagy tényleg ennyire nem fájdalmas a vizsgálat,vagy csak én vagyok nagyon szerencsés,nem tudom,de SEMMI negatív érzésem nem maradt vissza ebből a vizsgálatból!!!!Máig nem hiszem el hogy ennyivel megúsztam!Vizsgálat után,kb. 10 perccel,ahogy kiment a lidokain hatása,megettem a reggelimet minden fájdalom,kellemetlenség és gond nélkül.Annyi maradt vissza,hogy még pár napig,vizsgálat után mikor a fogkefét betettem a számba,öklendeztem.Hogy miért,azt nem tudom.Mára az is elmúlt:))))

2010. febr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még hogy akinek van refluxa,kellemetlenebb lehet,mint egy nem refluxosnak.
2010. febr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!