Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hosszú távon lehet abból...

Hosszú távon lehet abból bajom hogy hajnalba kelek (negyed öt) és egésznap suliban vagyok este 6-ig és nem eszek semmit, csak akkor mikor haza jővők? 16/L

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
átfogalmazom a kérdésedet: "lehet bajom abból, ha éhezem?" szerinted? láttál már etióp éhező kisgyereket? na, akkor viseld magad rendesen, és egyél.
2009. szept. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nem éhezem csak lassan zörög a csontom...

nem is vagyok éhes.

De köszi a választ.

Jó éjt.

2009. szept. 21. 20:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
LEhet. Legalább rengetegféle. Gyomorfekélytől kezdve vérszegénységen keresztül csontritkulásig amit el bírsz képzel. figyelj gyakorlatilag éhezel. Mit vártál?
2009. szept. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sajna én is teljesen összevissza eszem suli közben, de igyekszem odafigyelni rá, hogy legalább az ne szemét legyen. Nekem ebből tavaly komolyabb problémáim adódtak, gyomorégéstől kezdve émelygésig, és gyors kórházi vizitig volt minden. Szerencsére semmi komolyabb. Gyorsan ráébredtem, hogy ez így nem normális, mert csak saját magamat teszem tönkre, és 19 évesen már annyi bajom van mint egy 80 éves néninek. Nálam a teljes ételről való felfogásom megváltozása kellett ahhoz, hogy változtatni tudjak. Pl sparban lehet venni teljes kiőrlésű egészségesebb kenyereket, tegyél bele sonkát, paradicsomot, amit szívesen ennél, csomagolj ebből is jó párat, illetve egy-két almát, banánt. És ha tetszik a gyomrodnak ha nem délelőtt mondjuk 6 óra alatt két három szendvicset simán be kéne tudnod nyomni :) Vihetsz egy doboz műzlit is mellé egy pohár joghurtot, aztán ha éhes vagy rá borítod a műzlire, és kész is a kaja, még is változatos, tápláló, és egészséges is. Ha már keveset eszel, akkor legalább ilyenekből, de azt semmiféleképpen ne csináld tovább amit most, mert komoly problémáid lehetnek tőle!!! Hormonzavarok, gyomor és emésztési problémák, soványság, esetleg anorexia/bulémia, sosem tudni hova jut ebből az ember, és ennyit egyáltalán nem ér meg az a pár perc amíg csak a hasadra figyelsz!
2009. szept. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nem hosszútávon, hanem rövidtávon:D

hiába nemvagy éhes, azaz nemérzed a éhséget, a szervezeted vágja h nincs miből energiát gyűjteni. ennek azlesz a vége, hogy nemsokára csakúgy összeesel majd a suli folyosóján, aztán mindenki döbbenten néz majd h ennek meg mibaja?

kihívják a mentőket, elvisnek a kórházba, ahol megállapítják h fokozottan elvagy gyengülve. infúzióra kötnek, és azon keresztül fognak táplálni legalább 1 hétig. közben elbeszélgetnek veled, és ha aztérzik h nemvagy oké, akkor pszihiátert hívnak, aki arra akar majd rájönni, h miért csináltad ezt? majd hosszas időhúzás után hazaengednek. ha pszihiáteri beutalót kaptál, akkor vissza kell majd járnod kontrollra. aztán eljön az "első" nap a suliban. beteszed a lábadat, és azt figyeled h hogy néznek rád a többiek. páran összesúgnak a hátad mögött, neked pedig olyan érzésed lesz, mintha mindenki ferdén, és sunyin nézne rád. 2-3 napon belül eleged lesz, és nemfogod bírni tovább az iskolát. mivel suliba járni kell, így újra és újra bekell majd menned. nemfogod bírni, és kezded előlről az éheztetés, aminek ugyanolyan vége lesz, h összeesel a suli folyosóján. ezután már nemúszod meg 2-3 hetes kezeléssel, a pszihiáter lesz az új "haverod". téged pedig egyre jobban fog idegesíteni ahogy mondja és mondja az okosságait. továbbra is alig eszel, a tükör pedig szívbajt kap tőled. amit te nem látsz. pár hónapon belül összeesel a szobádban, lehet h csak később találnak rád. kihívják a mentőket, akik megállapítják h kivagy száradva, és a szívműködésed is akadozó. sürgősen kórházba szállítanak...itt vagy megmentenek vagy nem!!!!

2009. szept. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez is egy "szenvedélybetegség" (anorexia), úgyhogy ha teheted, akkor EGYÉL, naponta ötször, rendszeresen, picit.
2009. szept. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is volt, hogy reggel 6-kor reggeliztem és délután fél 4-kor ebédeltem. Én sem éreztem magam éhesnek, sőt gyengébbnek sem. Nekem semmi bajom nem volt tőle, pedig minden pénteken így étkeztem. Sovány vagyok, de eddig is az voltam, nem szeretek enni, illeve megehetnék egy lovat is, akkor sem fogok hízni.
2009. szept. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan vagyok, de nem mindegy hogy hetente egyszer nem eszel mondjuk 12-4 órán át, vagy a hét napból 5-ön. Mindenkinél becsúszik, hogy hirtelen fontosabb minden mint az evés, de akár tetszik akár nem, ez létfontosságú dolog. Nem a hízásról van szó, ne is hízz, az nem jó, csak egyél, sokszor, keveset és táplálót!
2009. szept. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

5 nap mikor nem eszem rendesen.

Sajna én nem tudok suliba enni,mert olyan mintha mindenki nézne ha eszek.Így nem eszek.

2009. szept. 22. 18:54
 10/11 anonim ***** válasza:

De aranyos vagy! Értékelem, hogy elmondtad a valódi okát!


Azt tanácsolom Neked is, mint a srácnak, aki meg pisilni nem mer, még a zárt fülkében sem: ne törődj azzal, mit gondolhatnak mások! Te biztosan nem eszel szégyellni való módon, úgyhogy nincs miért rejtőzködnöd. Mindenkinek kell ennie, ez teljesen normális, az nem normális, ha nem mersz vagy nem akarsz enni, főleg ilyesmi miatt. Én is így voltam vele, hogy nem akartam enni, de körülöttem is mindenki evett, úgyhogy csatlakoztam a csapathoz.

2009. szept. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!