Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikre utalhatnak a tüneteim?...

Mikre utalhatnak a tüneteim? Lehet hogy vastagbélrák? :/

Figyelt kérdés
Elég régóta rendszertelen a székelésem. Egyszer hasmenés, egyszer székrekedés. Pár napja görcsöl az alhasam, nem folyamatosan hanem napi 1-2x és utána rögtön követi a hasmenés. Pedig nem eszek semmivel másképp mint eddig. És fel is vagyok fújódva. Pedig ilyen eddig soha nem volt. Még csak 17 éves vagyok és eléggé félek a betegségektől és emiatt eszembe jutott a vastagbél rák mert több tünetem is van rá. :/ Lécci nyugtassatok meg hogy más a baj! A családba még senki nem volt rákos.
2013. ápr. 9. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit eszel? Amúgy vastagbél ráknál van véres széklet elvileg, mellesleg menj el dokihoz és kérj tőle széklet minta vizsgálatot. Esetleg elmehetsz vastagbél tükrözésre is bár az nem egy kellemes vizsgálat.
2013. ápr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát elég rendszertelenül étkezek. Amit éppen megkívánok. Esetleg egy hasi ultrahang elsőre nem lenne elég?
2013. ápr. 9. 18:26
 3/7 Lantos Szilvia ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a korodra való tekintettel nem is csinálnának vastagbéltükrözést. Először is keresd fel a háziorvosodat, majd ad valami támpontot neked. Szerintem lehet, hogy csak összekaptál valami vírust, vagy valamire allergiás vagy érzékeny lehetsz... Inkább erről az oldalról kell először megközelíteni, a doki tudni fogja hová irányítson. Vérzésnek elvileg van, ha valamilyen elváltozás van a beleidben, de ne gondolj rögtön a legrosszabbra. Mondom én, aki egy pattanással és egy szédüléssel szakrendeléseken csücsül... de szerintem nem olyan veszélyes a helyzet. Nyugi
2013. ápr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vérzés szerencsére nincs és nem is volt. Köszönöm a biztatást. :) Sajnos olyan vagyok aki mindig rögtön a legrosszabbra gondol.
2013. ápr. 9. 18:40
 5/7 Lantos Szilvia ***** válasza:
100%
Akkor szia sorstársam :) az én családomban ráadásul volt rák nem is egynél nem is egyféle... szóval én is hetente orvos, most jelenleg "agydaganat" kínoz... amúgy meg elröhögöm én is, de nem vicces. Átérzem a félelmedet. Megtennéd, hogy megírod akár priviben is, ha megvizsgáltattad magad? Érdekelne mit mondtak. De hidd el semmi baj nem lesz és az élet megint szép lesz... Te még annyira fiatal vagy ráadásul, én már 31 leszek és kábé 10 éve vagyok hipochonder... nem kellemes... élvezd az életet és ne vegyél mindent komolyan, mert bevonzod a bajt... engem is így bíztatnak... :)
2013. ápr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor (a korod is figyelembevéve) a tünetek nem utalnak rákra. De ez is a hipochondria égyik fajtája.
2013. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tetris ***** válasza:
100%
Keress rá a neten: "irritábilis bél szindróma"
2013. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!