Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Porckopás miatt érdemes...

Porckopás miatt érdemes sportolás közben térdvédőt/rögzítőt használni?

Figyelt kérdés
Tavaly térdfájdalmaim voltak és elmentem az ortopédiára, ahol a doktor úr azt mondta, hogy porckopásom van és adott porcerősítőt, amit 3 hónapig szednem kellett és pihentetnem. Viszont idén újból előjöttek ezek a fájdalmak és megint csak ezt a terápiát írta fel nekem. Viszont én kosárlabdázok és azt vettem észre, hogy terhelés hatására sokszor fáj a térdem. Azért fordulok segítségért, mert nem tudom, hogy sportoláskor érdemes-e valamilyen térdvédő/rögzítő használata, hátha akkor sikerül kevésbé terhelnem. 15/L
2013. ápr. 9. 20:32
 1/1 anonim ***** válasza:

a terhelest tudod enyhiteni, de szerintem hosszabb tavu megoldas utan kene nezned. Tudtad peldaul h gyakorlatilag minden sejt a testben zsirral van korulveve? Es minden porc is? Tehat ha nem juttatsz eleg allati zsiradekot a szervezetedbe, akkor az porckopashoz is vezethet...


Ha viszont noveled a zsirbevitelt, akkor csokkentened kell a szenhidrat bevitelt, mert a ketto egyutt nem egeszseges. A ketogen dietat ajanlanam neked, mivel sportolsz. 20% protein, 80% zsir. Es nyugi, a zsirtol nem fogsz hizni...sot...pont h a szenhidratok miatt hiznak az emberek...

2013. ápr. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!