Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tyúkszem eltávolítása otthon....

Tyúkszem eltávolítása otthon. Lehetséges?

Figyelt kérdés

A talpamon megjelent egy tyúkszem(a bőrkeményedésben), amikor vettem egy új csizmát. Lapos sarkú, és eléggé kemény talpa van. Valószínűleg ettől alakult ki. Vettem rá tyúkszem-tapaszt. 18:00 körül ragasztottam fel a tapaszt és 23:00 óra körül vettem le, mert mentem zuhanyozni. A tyúkszemem meglazult, és szemöldökcsipesszel egy fekete pici tüskét és egy kicsi bőrkeményedést húztam ki a közepéből teljesen fájdalommentesen. Egyből lemostam, és rá is álltam, hogy megnézzem fáj-e, és semmi fájdalmat nem éreztem. A seb viszont ott van. Üregesnek és mélynek látszik. Jó úton haladok az eltávolításhoz? Tettem olyat, amit nem lett volna szabad?

Szakemberhez természetesen el szeretnék menni, de szerettem volna egy fájdalommentes kibúvót. Volt már a kezemen szemölcs(felénk tyúkseggnek nevezik), és eléggé fájdalmas volt az eltávolítás. A háziorvosom csinálta, aki sebész is. Többször is visszanőtt.

Lehetséges, hogy magam is el tudom távolítani a tyúkszememet a talpamról?



2013. ápr. 9. 23:29
 1/1 anonim ***** válasza:
78%
Gyógyszertárban lehet kapni tyúkszemtapaszt, ami elvileg el kell, hogy távolítsa. De ha mégsem, akkor orvos javasolt. Amúgy szalicilsavat tartalmaz az a tapasz.
2013. ápr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!