Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megégettem az újjam! Mit tegyek?

Megégettem az újjam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két órája csak jegelem meg hideg víz alatt tartom de semmi..van az ujjam belső részén egy nagy hólyag is és irtóra fáj(ég) a terület..amugy kipróbáltam azt hogy fojásfehérjét kell rárakni de irtóra fájt és le is mostam ...lécci segítsetek!!! mit tehetnék még??

2013. ápr. 10. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

előbb tanulj meg helyesen írni . . .

amúgy meg szerintem hagyd békén és már oda sem figyelsz de már el is tűnt,vagyis nálam ez így szokott lenni

2013. ápr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tudom..miután kiírtam akkor vettem észre,de amugy hagynám én ha nem fájna ennyire...
2013. ápr. 10. 20:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jegelni nem jó.

A hideg víz az első negyedórában meggátolja az égett rész "terjedését", később már csak fájdalom csillapító hatású.

Ha nagy kiterjedésű, akkor menj el az ügyeletre, az orvos leszedi a bőrt róla és ellátja a sebet.

Ha nem nagy, akkor fújj rá égés elleni sprayt és vegyél be egy fájdalom csillapítót.

2013. ápr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
fújtam rá ilyen sprayt és vettem be egy fájdalomcsillapítót :) remélem segíteni fog mert még most is nagyon fáj :/
2013. ápr. 10. 21:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Az égési sérülés nagyon fáj.

Nekem az alkarom felén volt egybefüggő másodfokú égés és kb. 10 napig folyamatosan fájdalomcsillapítót kellett szednem. Több, mint 4 hónapja történt és még mostanában is fáj időjárás változáskor, nehezebb, vagy folyamatos fizikai munkánál és bizonyos mozdulatoknál.

Ha nagy kiterjedésű az égésed, menj el az ügyeletre, leszedik róla a bőrt, ellátják és fájdalom csillapító injekciót is kapsz.

2013. ápr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem,nem nagy kiterjedésű,csak a hólyag éppen az ujjam belső felén van...így mindig ha véletlenül hozzá ér a másik ujjam nagyon fáj...meg behajlítani is nehéz mert akkor húzódik és megint csak fáj:/ na meg ha nincsen rajta semmi hideg akkor is égő érzés...ez kb 6 órától megy így ://
2013. ápr. 10. 21:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Milyen spray-vel fújtad és mit vettél be?
2013. ápr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
asszem a spray neve Panthenol...amúgy Cataflamot vettem be de az éjszaka alig aludtam de reggelre már nem égett csak elég nagy a hólyag ://
2013. ápr. 11. 15:07
 9/9 Lajcsiszelet válasza:
Én most megégettem az ujjam miközben egy tiktokreceptet követtem. Annyira nem fáj de inkább utánanéztem hogy kell e rá valami vagy mi segít🤷‍♀️
2021. aug. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!