Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ismeri-e valaki az ülőideg...

Ismeri-e valaki az ülőideg becsípődésre/lumbágóra/ derékfájásra való, receptre kapható, gyógyszertárban készülő lidocainos kenőcs összetételét?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 17. 00:35
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Ha gyógyszertári, akkor nyilván ott tudják megmondani, hogy pontosan mit is raktak bele. No persze a lidokainon kívűl. Nyilván glicerint, tán rozmaringolajat, de ez abszolút barkóba. tudniillik van egy standard, amit tartalmaznia kell, de ha ilyen típusú készítményről van szó, nyilván eltérhetnek a kevésbé fonos össszetevők. nem szeretnék sértő lenni,de erről csak helyben fogsz kapni érdemleges tájékoztatást, ahol készíteték.Itt max. mindenki találgatni fog neked, aztán, vagy bejön vagy nem, mint az ötös lottó. Jobbulást!
2013. ápr. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"n erre egy vénynélküli jóóó csontkovácsot, gyógymasszőrt ajánlok, utána Voltaren emulgélt, vagy többféle gél-készítményt. Ezt a patikában majd tudják ajánlani.
2013. ápr. 17. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem kioktatást vagy egyéb tanácsot vártam kedves válaszra méltatóim. :-) több ilyen receptet ismerek. a patikákban nem diktálnak recepteket. olyan embertől vártam a választ akinek konkrét tapasztalata van az ügyben, például gyógyszerész vagy akinek írtak fel ilyet, kimondottan ezen a néven: lidocainos... (háziorvos, ideggyógyász). egy magisztrális készítmény listán találtam is egy receptúrát, aminek egyetlen hatóanyaga a lidocain és izületre való kenőcs. köszönöm a jókívánságot és a figyelmet! :-)
2013. ápr. 18. 17:59
 4/5 A kérdező kommentje:

nem kioktatást vagy egyéb tanácsot vártam kedves válaszra méltatóim. :-)

több lidocaint is tartalmazó receptet ismerek gyógyszerészektől. pont ezt amit keresek, pont azok a szakemberek akiket anno kérdeztem, nem ismerték. a patikákban nem mindig diktálnak recepteket. (most nem is vagyok olyan állapotban hogy szó szerint utána járjak.) olyan embertől vártam a választ akinek konkrét tapasztalata van az ügyben, például gyógyszerész vagy akinek háziorvos/ideggyógyász írt fel ilyet (mint itt az oldalon is olvastam egy régi kérdésnél), kimondottan ezen a néven: lidocainos...

a net-en egy magisztrális készítmény listán találtam is egy receptúrát, aminek egyetlen hatóanyaga a lidocain és izületre való kenőcs. lehet hogy ezt keresem.

köszönöm a jókívánságot és a figyelmet! :-)

(első hozzászólónak: ha nem akarsz vkit megsérteni ne tedd, inkább ha tudsz adj konkrét választ a konkrét kérdésre vagy ne írj semmit :-) )

2013. ápr. 18. 18:19
 5/5 anonim válasza:

Ezek a kenőcsök csak a fájdalom enyhítésére jók!Csak a tüneteket kezelik, nem oldják meg a gerinc problémáidat sajnos!

Próbáld ki, amit ez az orvos ajánl!: http://www.youtube.com/watch?v=ox9LteLslmA

Nekem bejött! Sokat javult a derekam a jótanácsi hatására.

2013. jún. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!