Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Inzulinrezisztencia miatt...

Inzulinrezisztencia miatt sokat híztam. Ha mostantól diétázom - édességet/fehér lisztet egyáltalán nem, tk. Gabonákból pedig a lehető legkevesebbet fogyasztom -, elkezdek intenzívebben mozogni, akkor várható mielőbbi fogyás?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 17. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Természetesen valamennyi súlyfelesleg fog lemenni, de igazán akkor lenne feltűnő az életmódváltás ha metformin hatóanyagú gyógyszert (Mercformin) is szednél folyamatosan.

Ilyet nem írt föl az orvosod?

2013. ápr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon erős feltételezés - korábbi leleteimre is reflektálva -, a kivizsgálások még folyamatban vannak. Ha igazolódik, akkor biztosan fog terápiát javasolni. De úgy vagyok vele, hogy ha tényleg amiatt híztam ennyit, akkor az édességek/tészták fogyasztását nem csökkentem - ahogy eddig tettem, mégis híztam -, hanem teljesen kiiktatom az étrendemből.
2013. ápr. 17. 16:13
 3/8 A kérdező kommentje:
mármint addig is, amíg konkrét diagnózist nem kapok.
2013. ápr. 17. 16:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Oké, értem. Amire figyelj az a cukor fogyasztásod és lehetőleg egy nap gyakrabban egyél de egyszerre kevesebbet. A napi ötszöri étkezés lenne ideális.
2013. ápr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igen, a napi 5-6-szori étkezést az orvos is javasolta. Most többször eszem kevesebbet, de nagyon rossz, mert örökké éhes vagyok. Eszem, és 20 perc múlva megint ennék :(
2013. ápr. 17. 16:55
 6/8 anonim ***** válasza:
A szénhidrátokra figyelj oda,csak az előírt mennyiséget edd,ha nagyon éhes vagy rágcsálj valamilyen zöldséget,egy idő után hozzászokik a szervezeted a kevesebb ételhez. De nagyon fontos,h mellette mozogj is! Így biztosan fogsz fogyni. Ha II.típusú cukorbetegséged van,akkor a fogyás és az egészséges étkezés mellett nem biztos,h szükséged lesz gyógyszerre,v.inzulinra.
2013. ápr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az IR nem feltétlen okoz elhízást, inkább az elhízás okoz IR-t.
2013. ápr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
sokszor okoz elhizást az ir mert a maas inzulinszint miatt kinzó,folyamatos éhségérzee van az embernek...sok ir-es vékony.szal ez igy nem igaz
2014. jan. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!