Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Közönséges lehúzás, vagy...

Közönséges lehúzás, vagy órabérben dolgoznak a patikai méregkeverők?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy hidratáló krémet /kenőcsöt, mindegy/, aminek az ára 380.-ft. Magisztrációs díj /amiért a patikai maca beleteszi a tégelybe/ 318.- ft./!/ Tégely /vacak, matt műanyag/ 58.06 ft. Összesen: 756.-ft. Vajon más országokban is így megy? Vagy csak nálunk divat? Edig azt hittem, a gyógyszertri asszisztens havi fizetsért dolgozik. Ki teszi zsebre ezt a magisztrációs díjat? És ki találta ki?

#gyógyszertár #magisztrációs díj
2013. ápr. 22. 19:41
 1/1 anonim ***** válasza:
74%

Először is gratulálni tudok a stílusodért..


Magisztrális díj nem "magisztrációs". Azt a kenőcsöt valakinek el kell készítenie, ki kell kevernie, stb stb..azzal munka van, nem odateremti a jóisten és csak tégelybe kell tenni. Ki teszi zsebre? Ugyanaz aki a kenőcs árát is. Nem tudom tégelynek milyet képzeltél el, mondjuk Zsolnay-t? Havi fizetésért dolgozik, ez ugyanúgy a patika bevétele, mint egy bármilyen más terméké. Az a munkadíj.

2013. ápr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!