Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi bajom lehet?

Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam az arcvakságról, és az biztos ugyan, hogy nem vagyok az, de ehhez kapcsolódó problémám van, ugyanis képtelen vagyok arcokat felidézni, elképzelni. Míg más azt mondja, hogy simán meg tudja mondani, valakinek milyen az orra/szeme/haja/szája, stb. meg látja az összképet, addig én ezek közül semmit sem tudnék felidézni, fogalmam sincs, kinek mije milyen, csak a nagyon jellegzetes dolgokat jegyzem meg azokon, akiket naponta látok, de azokat sem látom a „lelki szemeim előtt”

Viszont még a SAJÁT arcom sem tudom felidézni.


18F



2013. ápr. 23. 18:48
 1/3 hellosztok ***** válasza:
semmi bajod nincs nekem is ilyen az agyam nem tudnám leirni haverom arcát így fel ismerem az arcokat ha látom csak ha kérdezndék haverom nak milyen szinű a szeme haja nem tudom sokszor még a neveket se jegyzem meg volt olyan egy kölyök el jobban el vagyunk beszélgettem vele ozt kerdem a nevét jó el mondja már másnap megint meg kérdeztem mert el felejtettem ez általában az öreg korban jön ki de akinek gyengébb az idegrendszere mint nekem pl gyenge! meg leterhelt! így nem meg lepö pedig 18 vagyok
2013. ápr. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hellosztok ***** válasza:
általában idegrendszeri probléma ez de lehet az is hogy nem alszol eleget vagy akármi befolyásolja az agyat
2013. ápr. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát azt tuti, hogy nem alszom eleget :D


De ezzel szemben egyébként hangokat megjegyezni és utánozni kitűnően tudok :D


Lehetséges, hogy (mint ahogy a vakoknak kiélesedik a többi érzékszervük) nekem nem olyan fejlett a fotografikus memória az agyamban, és ennek helyét vette át az auditív?

2013. ápr. 25. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!