Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » El kell fogadniuk a kórházban,...

El kell fogadniuk a kórházban, ha hivatalos papíron áll hogy B Rh+ vagyok és én is biztosan tudom ezt?

Figyelt kérdés

Még anno születésemkor kaptam egy ilyen kék papír kártyát (az áll rajta: betegbiztosítási igazolvány) és azon rajta van, hogy B rh poz. és véradáskor is azt mondták, hogy B rh poz. vagyok.


Elfogják ezt fogadni mandula műtétnél vagy csináltatnom kell vércsoport tesztet? Ha igen és azt a vérellátó központban csinálja a Vöröskereszt, kell fizetnem érte?


2013. ápr. 24. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden műtétnél csinálnak egy vértesztet. Hiába viszel bármit, nem számít. Csak az, amit ott, akkor a műtét előtt csinálnak. Semmiféle vérellátós teszt nem kell.
2013. ápr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Norandi válasza:
a vércsoport nem változik,nyilván elfogadják a régi papírod!
2013. ápr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
DE vérvétel úgyis lesz, abból meg már semeddig nem tart meghatározni.
2013. ápr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért is kell, mert műtét előtt nem csak a vércsoportot, hanem a véralvadást is nézik!
2013. ápr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egy általános vérképet kért a doktornő, meg egy vércsoport papírt, amit azt mondta, hogy a vérellátó központban fognak majd nekem megcsinálni!


Megkérdeztem tőle, hogy ez elfogadható e, ő azt mondta neki elegendő ez, regisztrációkor mutassam fel. De ott a nő meg elküldött, holnap vissza kell mennem akkor benn lesz a doktornő is, de már most ő sem volt benne biztos, hogy akkor ezt elfogadják.


Ezért nem tudom, hogy inkább menjek és csinálják vagy sem.

2013. ápr. 24. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!