Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorterhelés (itthoni) - mi...

Cukorterhelés (itthoni) - mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Itthon néztem éhgyomri cukrot, az 7,3 mmol/l lett. Az egyórás 12,4, a kétórás 8.

Mindhárom érték elég magas :(


A reggelim egy zsömle, két szelet csirkemellsonka és kb. 1,5 dl tej volt.


Ezek jól gondolom, hogy rossz eredmények? :( Befolyásolhatja az eredményt, hogy este még ittam (vizet) és 11 körül egy fél szelet sonkát ettem?


Köszönöm a válaszokat!



2013. ápr. 26. 09:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Úgy van,ahogy az 5.írta!Ha odafigyelsz az étrendedre,mozogsz, és ha szükséges fogysz nem lesz semmi gond.Sokan vitatkoznak ezen,de szakmámból kifolyólag sok olyan cukorbeteggel találkozom,aki a megfelelő életvitel mellett nem kell,h gyógyszert szedjen,inzulint adagoljon,sőt olyat is látok sokat,aki el tudta hagyni a gyógyszert és az inzulint is. Persze ez csak II.típusú diabetesznél megvalósítható.De az I.típust is karban lehet tartani így, minimális inzulinnal.
2013. ápr. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Egy baj van csak! A 9. írta!!!!4 :D
2013. ápr. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

:))

Köszönöm Nektek is!

Eddig sem fogyasztottam túl sok fehérlisztes, cukros dolgot, ezután egyáltalán nem fogok. Zsíros húsokat nem is szeretem (szerencsére :)). Inni kb. szilveszterkor és szülinapon szoktam, hát most nem fogok :)


Viszont a krumpliról is azt olvastam, hogy nem jó, mert nagyon magas a glikémiás indexe. Szerintem nekem a krumpli fog a legjobban hiányozni :( Meg a gyümölcslé. Ma megnéztem a 100%-os narancs- és almalé dobozát, hát rosszul lettem, mennyi CH van benne :(


Ja igen, ma reggel is megmértem az éhgyomrit, 7,7 lett, az egyórás 9,1 :/ Szóval a tegnapi eredmény nem a véletlen műve :S

2013. ápr. 27. 09:56
 14/20 anonim ***** válasza:

Bocsánat, a krumplit, és a tejet kifelejtettem...


Hozzátartozik a kerek egészhez, hogy amikor lement a 25 fele, akkor megengedtem magamnak a tejeskávét..addig nem. Krumplit ma sem eszem, pedig baromira szeretem(ném)


Ha ez az ára a normál cukorszintnek, akkor ez. Mellesleg jobb normál alkatúnak lenni, mint plusz 25 kilót cipelni..


de nagy lett az arcom mi?

2013. ápr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nem gondollak nagyképűnek, érthető, hogy büszke vagy magadra. Remélem én is az leszek, mert sikerül kordában tartanom a cukrom :)


Milyen köreteket fogyasztasz, fogyasztotok?


A mai kétórásom is 8 lett :(

2013. ápr. 27. 10:43
 16/20 anonim ***** válasza:

"A mai kétórásom is 8 lett :("


Az éppen jó!

2013. ápr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Sajna a ma reggeli (éhes) is 7,7 volt :( A két órás csak (...) 7,5.

Ezzel háziorvoshoz kell mennem?

2013. ápr. 28. 16:57
 18/20 anonim ***** válasza:
Igen,menj el. Mindenképpen kell egy laborban levett eredmény is.És remélhetőleg még nem fogsz kapni kezelést,de tudjon róla a dokid,mert kontrollra(labor)még ha otthon méred is,legalább 3 havonta szükség van.Gyakran kapunk egészen más eredményt a labortól,mint az otthoni tesztből.
2013. ápr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%-os gyümölcsléhez annyi, hogy mivel az gyümölcscukor, így teljesen jó, mivel nem viszi fel, és le a vércukrot, hanem szinten tartja.
2013. ápr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Jól esik, hogy segítetek :)

2013. ápr. 28. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!