Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorterhelés (itthoni) - mi...

Cukorterhelés (itthoni) - mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Itthon néztem éhgyomri cukrot, az 7,3 mmol/l lett. Az egyórás 12,4, a kétórás 8.

Mindhárom érték elég magas :(


A reggelim egy zsömle, két szelet csirkemellsonka és kb. 1,5 dl tej volt.


Ezek jól gondolom, hogy rossz eredmények? :( Befolyásolhatja az eredményt, hogy este még ittam (vizet) és 11 körül egy fél szelet sonkát ettem?


Köszönöm a válaszokat!



2013. ápr. 26. 09:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ez kezdődő cukorbetegség.

A sonka nem befolyásolja. Hagyd el a tejet, a pékárúkat, cukrot, édesítőket, és semmi bajod nem lesz, ez nem súlyos eset.

2013. ápr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Szerinted xilitet használhatok édesítésre, vagy az is tilos?


Köszönöm!

2013. ápr. 26. 09:55
 3/20 anonim ***** válasza:
Azt lehet használni, de az sem tictac azért, nagy dózisban hasmenést okoz:)
2013. ápr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Kávéba gondoltam legfőképp :)

2013. ápr. 26. 10:03
 5/20 anonim ***** válasza:
Ez cukorbetegség. Fordulj orvoshoz.
2013. ápr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Így van kezdődő cukorbetegséged van. Mindenképpen fordulj orvoshoz,bár elképzelhető,h még diétával,életmód változtatással karban lehet tartani.Akkor is menj el,rendszeres kontrollra van szükséged.
2013. ápr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek is!

Nagyon szíven ütött a dolog, pedig valahogy éreztem :S

2013. ápr. 26. 10:56
 8/20 anonim ***** válasza:
Bizony érezhetted, 12.4-el már veseküszöb fölött vagy. Szomjasság, száraz bőr, fejfájás a jellemző tünetek elsőnek.
2013. ápr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

szia!

Nagy gáz nincs, mint ahogy írták, változtatni kell az étrenden...


a cukor és bármi amiben van, a liszt és bármi ami ebből készül, az alkohol bármilyen formája, ezeket felejtsd el. Én még a zsírt, és a zsíros dolgokat, mint szalonna, kövér húsok, stb is tiltott listára tenném.

Na most megkérdezed, hogy lehet ezek nélkül élni?..először furcsa, de az érték, amit most is, percekkel ezelőtt mértem, az 5.5 ez magáért beszél.


A xillit biztos jó, van is itthon, de én nem, vagy nagyon ritkán használom, inkább édesítővel ízesítek...


a fehér húsok, halak, halkonzervek, gyümölcsök(nem kompótok), zöldségek, és párolt változataik csodát tesznek.. velem biztos, már nincs gondom a cukorral...a doki tanácsát időben fogadtam meg..


mint előttem mondták, pánikra semmi ok..de légy résen..


ja, és a szénhidrátmentes diétával leugrott a felesleges 25 kiló is...

2013. ápr. 27. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
az előzőhöz: a 25 kiló három év alatt ment le. azóta tartom, de résen kell lenni, mert a szervezet átáll vészhelyzeti üzemmódra..
2013. ápr. 27. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!