Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez szerintetek szélütés...

Ez szerintetek szélütés (stroke) volt?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, tegnap olvastam a STROKE-ról, és a tüneteiről, és eszembe jutott egy eset, ami velem fordult elő 1-2 éve. Este elmentünk bulizni, iszogattunk, de semmi komoly, a barátnőimmel éjfél körül értünk haza hozzánk. Másnap reggel felkeltünk 10 körül, még csak másnapos sem voltam, dumáltunk az ágyban fekve, aztán az egyik barátnőm meg akarta nézni a buszmenetrendet. Fel akartam állni, de a súlyom kezdett visszahúzni az ágyba, egyszercsak elveszítettem az irányítást a testem felett. Meg akartam szólalni, de nagy nehézségek árán tudtam csak elgagyogni annyit, hogy "internet, kábel" ugyanis nem volt bedugva és nem volt internetelérés. Nem értették, majd nagy nehezen felemeltem a kezem és a kábelre mutogattam. Azt hiszem nagy nehezen sikerült, a barátnőim azt hitték hogy valahogy újra az alkohol hatása alá kerültem, vagy hogy lehetett valami könnyű drog, és féltek, de orvost persze nem mertek hívni. Valahogy sikerült összeszednem magam és kimászni a konyhába, ahol elém tettek egy kefirt de nem tudtam felbontani, még a székről is majd lefordultam. Ekkor betettek a zuhany alá, kis hideg víz alá, és pár percre ott hagytak. Konkrétan nem beültem, hanem beestem a fülkébe, kívülről ugyan öntudatlanul, de belül teljesen észnél voltam. Aztán valahogy mondtam nekik, hogy inkább menjenek el, én pedig nagy nehezen, szédülve visszatudtam mászni az ágyamig, és aludtam kb. 8 órát totál kiütve. Amikor felébredtem, bár kicsit még szédültem de egész jól éreztem magam. Ilyen azóta nem történt. Rossz érzés volt, fájdalmat nem éreztem, de szerintem még kacsintani sem tudtam volna. Pedig végig észnél voltam, talán a visszaemlékezés aznap este nehézkesen ment, de nagyjából megvan. Szerintetek ennek mi lehetett az oka? Remélem ilyen eset többször nem fog előfordulni...

2013. ápr. 26. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
STROKE-nak nem nevezném,szerintem a buli,az ital miatt fáradt voltál,leesett a vérnyomásod és nem jutott el elég vér az agyadba.
2013. ápr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
31%
Tobb mint valoszinu a nagyszuleimnek is volt ugyanezekkel a tunetekkel! Nekem semmi bajom a vernyomasomnak,de nem is szeretnem ezt atelni,mert lehet,hogy orokletes! Eppen ezert szedek mar 3 eve nyomascsokkentot. Igy nem er meglepetes! Most biztos sokan kerdezik ha nem magas akkor minek szedem,ezt hivjak megelozesnek! Neked is ajanlom,ha nem akarsz komolyabb bajt le is benulhadtal volna!!!
2013. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Más egy ilyen tünet egy idős,magasvérnyomásos betegnél,mint egy fiatal,egészséges lánynál egy bulis éjszaka után. És ne csinálj akkora hülyeséget,h vérnyomáscsökkentőt szedsz megelőzésnek!! Azok nem így hatnak!!
2013. ápr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Először én is a bulinak tulajdonítottam, de higgyétek el, hogy nem voltam fáradt, nem is nagyon fogyasztottam alkoholt, és azért sokáig aludtunk, elég kényelmesen, kipihenve ébredtem. Mint egy átlagos napon..
2013. ápr. 26. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Te tényleg úgy gondolod,h stroke volt,ami kezelés nélkül, maradandó károsodás(akárcsak kisebb)nélkül gyógyult?
2013. ápr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A hozzászólónak pedig azt írnám,h hagyja abba a vérnyomáscsökkentőt,amíg nem lesz magas vérnyomása. Ha meg akarja előzni,inkább mozogjon sokat,ne egyen zsíros,sós ételeket,ne hízzon el és ha,stresszes az élete tanuljon meg relaxáló gyakorlatokat,jógázzon. Így nem lesz magas vérnyomása és egészséges marad.
2013. ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valamilyen epilepsziás jellegű roham is lehetett, annak is rengeteg formája van. Tudok olyanról, akinek hasonló jellegű volt.
2013. ápr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen epilepszia inkább,v. egy kis agyérgörcs.
2013. ápr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!