Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek annak, ha valaki hetekig, akár hónapokig nem tud rendesen aludni?

Figyelt kérdés
Páromnál aludtam és azt vette észre, hogy szaporán veszem a levegőt. Teljesen ki voltam száradva. Már jó ideje nem tudok eleget aludni, nehezen alszom el, néha órák is kellenek hozzá, reggel pedig iskola (de előtte kishugom) miatt korán kell kelni.

2013. ápr. 27. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A huzamosabb alváshiánynak komoly következményei lehetnek, nem véletlenül használták egykor kínzásként az alvásmegvonást. Kezelni kell a problémát.
2013. ápr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Érdekes, erről nem is tudtam. Azt mondjuk sejtettük, hogy nem túl pozitív hatású az alváshiány.


Azt még hozzátenném, hátha hasznos plusz infó, hogy párom nagyon nehezen tudott felkelteni és elmondása szerint volt, hogy nem vettem levegőt 8-10 mp-ig (lehet, csak lassan és kicsiket lélegeztem, nem tudjuk).

2013. ápr. 27. 20:17
 3/6 anonim ***** válasza:

a fáradtságon kívül ingerültség, reflexek lassulnak, néha automatikusan teszi a dolgokat az ember, nem is emlékszik rá, mit csinált, sokat hibázik, lehet fogyás is, fejfájás, betegségekre való fogékonyság, én ezeket tapasztaltam. Egyébként meg elég sokan túlélik, kisbabás anyukák olykor egy évig is "beérik" pár óra alvással.


Nálad azért ki kellene vizsgálni vagy el kellene gondolkodni, mi nyomaszt, mi a gond.

2013. ápr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát, már 4 éve nem tudok rendesen aludni. Egyébként a felsorolt tünetek nagyrészt előjöttek ilyen-olyan formában.
2013. ápr. 27. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha csak néhány másodped másodpercig nem vettél levegőt, az lehet normális jelenség, de lehet alvási apnoe is: [link]
2013. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ez több mint valószínű hogy egy alvási apnoe. Kaphatsz beutalót, és Budapesten és Szegeden is van olyan alváslabor, ahol egy éjszakát bent kell töltened, és kivizsgálják ezt a dolgot. Éjszaka nem jutsz elég oxigénhez, ez nagyban befolyásolja az életkörülményeid, nyilván valamennyire hatással van rád, fáradtabb, ingerlékenyebb vagy. Ajánlom a vizsgálatot, hiszen fájdalommentes, és megoldást találhattok.
2013. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!