Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvosi szaki szótár létezik?

Orvosi szaki szótár létezik?

Figyelt kérdés
Nem találok magyarázatot az orvosi szavakra, mint pl az expolárható, retardáció, adaptációs zavar, suicid intentio, intrafamiláris, orientalt. És társai. Válaszotokat előre is köszönöm!:)Ha valamit elírtam elnézéseteket kérem, sajnos a nehéz szavakat nem mindig sikerül pontosan írni.

#orvosi szakszavak
2013. ápr. 30. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:

retardáció: késlekedés (valamely szerv fejlődésének visszamaradása)

adaptációs zavar: szerv vagy érzékszerv alkalmazkodási zavara

suicid intentio:öngyilkossági szándék

A többit nem találtam a Brencsán Orvosi szótárban...

2013. ápr. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha erről a papírt kiadó pszichiátert kérdeznéd meg?


Egyébként:

explorálható: felfedezhető

intrafamiliáris: családon belüli

2013. ápr. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kérdeztem a dokit, de nem volt ideje válaszolni. Sokan voltak meg utánam. Amúgy igazán lehetne egy ilyen szótár v vezessék be a normális beszédet a zarojelentesben is. És akkor nem lenne ez a kavar a betegeknél és a rendelési idő rövidsége sem lehet ok, h nem tudom, h mit írtak oda. Minden beteg tudni akarja, h mi a baja, nem?
2013. máj. 7. 12:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak annyit fűznék hozzá, hogy ezeket nem véletlenül latinul írják le....
2013. máj. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Brencsán: Orvosi szótár ez egy orvosszótár. Én ezt használtam. Első voltam...
2013. máj. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Brencsán orvosi szótárat,nem lehetne le tölteni pdf formátumba,vagy valahogyan az okos telefonra?fontos nagyon mert vettem egy MSD könyvet és sok a spec.szó,nem nagyon értem a nethez szaladgálni meg nincs idöm.
2013. aug. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!