Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen gyógyszer használ az...

Milyen gyógyszer használ az irritábilis bélszindróma (érzékeny bélszindróma) esetén?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt jelent meg nálam ez a betegség. Az orvosok nem tudtak rájönni mi lehet a bajom, a vizsgálatok eredményei jók voltak így azt mondták valószínűleg irritábilis bélszindrómám van. Utána olvastam a neten és tényleg azokat a tüneteket tapasztalom én is (hasmenés-székrekedés váltakozása, puffadás, gázképződés, görcsös fájdalom,..)

Próbálkoztam már több gyógyszerrel is, eddig sikertelenül.

Bízom benne hogy itt kaphatok még tippeket, mivel próbálkozhatnék még. Hátha valakinek van olyan gyógyszer ami használt neki erre a betegségre.

Köszönöm!



#hasmenés #irritábilis bél szindróma #érzékeny bélszindróma
2013. ápr. 30. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Ne gyógyszerben gondolkozz, hanem életmód váltáson.


PL. próbáld ki a glutén/laktózmentes étrendet. Sok mozgás, kevés stressz. Ez a "betegség" nem is betegség, hanem a környezeti és pszichés tényezők által kiváltott tünetegyüttes, semmi más. A tested jelzi, hogy baj van, de nem a saját szervi.


Nekem is rejtélyes hasi panaszaim voltak évekig, senki nem tudta mi bajom van, gluténmentes étrend mellet egy hét alatt megszűntek a panaszok. Komolyan. Azóta is tartom.

2013. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Miért nem mész el gasztroenterológiára? Ott pontosan meg tudják mondani, hogy mi a probléma.

Az étrendváltoztatásban én nem hiszek, én epés voltam, műtöttek is, majd refluxos lettem, tehát meg volt és van az étrendváltozás, megfelelően táplálkozom, de problémáim voltak, sokszor volt hányingerem, puffadtam, görcsölt kicsit a gyomorszájam, idő előtt jóllakottság érzésem volt, újra visszamentem a gasztroenterológiára és nálam be is igazolódott az IBS, így a szakorvos írt rá megfelelő gyógyszert, azt szedem is és azóta jól vagyok.

2013. ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
De ha nem a megfelelő étrendre váltottál, akkor semmit nem ér az egész, viszont egy életen át gyógyszert szedni nem megoldás, szerintem. De ez csak az én véleményem. Az epések diétája döntően zsírszegény, értelemszerűen. Nálad nyilván ez nehezíti más jellegű diéták alkalmazását, mert még jobban leszűkíti a fogyasztható ételek körét, de a zsírszegény diéta nem biztos, hogy önmagában elég volt.
2013. ápr. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kerülöm a fehér lisztet, barna zsemlét eszem, kenyeret nem, nem stresszelek és a mozgással sincs gond. Ezek mellett figyelek, hogy csak minimálisan fogyasszak cukrot vagy édességet, zsíros, nehéz kajákat kerülök, szénsavas italt nem iszom, csak szénsavmentes ásványvizet.

Ettől szerintem jobban nem lehet étkezni és mégis kell a gyógyszer. És ez nem vélemény, ez tapasztalat.

2013. ápr. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
MeteoSpasmyl kapszuláról jókat hallottam IBS tüneteinek enyhítésére.
2013. ápr. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

# 2/5 válaszoló! Írtam hogy voltam kivizsgáláson.

Műtöttek epekővel mert azt hitték az okozza, de azóta is vannak panaszaim szóval nem.

Voltam gyomor és béltükrözésen is.

Szedtem a Meteospasmyl kapszulát,ezt a gasztroenterológus írta fel. Dicetelt is írt fel, és még ami nem jut eszembe, de semmi nem használt.

Próbálok figyelni az étkezésre, ezentúl akkor még több mindent meg kell vonnom úgy tűnik.

Tudom hogy sokat segít a mozgás is, csak bíztam benne hogy van valami gyógyszer is ami még pluszban segít hogy ne legyek rosszul. Köszi mindenkinek a választ!

2013. ápr. 30. 10:55
 7/7 Tegy. ***** válasza:
Nem tudom, hogy megoldódott-e már a problémád, de Béky László természetgyógyász szerintem az egyik legalkalmasabb ember ennek a problémának a megoldására. A weboldalán kérdéseket is írhatsz neki: [link]
2014. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!