Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhat ekcémát? Ellehet...

Mi okozhat ekcémát? Ellehet kapni érintkezés útján?

Figyelt kérdés
Ma reggel suliban vettem észre, hogy száraz, repedezett a bőröm a kézfejemen és a csuklómon. Ez ekcéma? Vagy csak simán száraz a bőröm?

2013. ápr. 30. 15:35
 1/5 klopusz ***** válasza:

Bizony, lehet, hogy ekcéma. Kend testápolóval és ha egy hét alatt sem javul, menj el bőrgyógyászhoz! Ad olyan krémet, ami segíthet. Ne halogasd sokáig, mert rosszabbodhat, berepedezhet, fájhat.

Az ekcéma egyfajta allergia, tehát érintés útján nem fertőz.

2013. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ!
2013. ápr. 30. 15:53
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak ott kenjem, ahol ki volt repedezve? Csak mert most már csak az a kis bütyök olyan az ujjam végénél a kézfejemen... Vagy ott is, ahol reggel volt?
2013. ápr. 30. 15:54
 4/5 anonim ***** válasza:

A külsõleg látszó, bárki által észrevehetõ tünetek:

Kézfejek, elsõsorban jobb oldali, tenyerek, elõsorban jobboldali:

Tünet: szemölcs, atopiás dermatitis, repedezett ujj végek.

Ok: abdominális/vakbeles / disfunkció, ATP hiány.


Tehát ne a kenceficékre helyezd a hangsúlyt, hanem a belső szervekre, a beleidre. Onnént ered a probléma.

2013. ápr. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amiket leírtál Kedves második válaszoló, egy szót kb. nem értettem... Rákerestem google-ban, de csak arra az atópiásra találtam képet, és nem úgy néz ki.
2013. ápr. 30. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!