Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eléggé rosszul vagyok pár...

Eléggé rosszul vagyok pár napja, de különféle tünetek. Van köze egymáshoz?

Figyelt kérdés

4 napja gyomorsav problémákkal küzdök, rendszeresen felkelek esténként arra, hogy elkezd nagyon termelődni a nyálam, és köpnöm kell (ezek után sokszor van hányás is)


3 napja vibrál a szemem. Nem észveszejtő mértékben, de zavaró. Tudok olvasni, de néha 1-2 folt is megjelenik. A fura, hogy emellett nincs migrénes fejfájásom, csak naponta 2-3szor hosszabb-rövidebb ideig egy egy tompa fejfájás.


Egy pár napja az ízületeim is fájogatnak. Tegnap a térdem, tegnap előtt meg a hátam volt amit naponta többször éreztem, hogy fáj. Ez se elviselhetetlen, csak ott lévő fájdalom.

Plusz tegnap este egész bal mellkasom szúrt (persze ez lehet beszorult levegő is).


Ja és elmúlt 3 nap alig aludtam. rémálmok gyötörtek, és nem volt pihentető se az alvás.


Amit tudok magamról: migrénre hajlamos vagyok, és stresszelős is.

Egyetemista vagyok, nagyon kemény 1,5 hetem lesz. Álmaimban is megjelentek ezek, hogy mire mikor kéne készülnöm, meg a zh minták, meg ilyesmi.


Lehet, hogy csak a stressz az oka?

Vagy valami komolyabb bajom van? (pár éve laesiokat találtak a fehérállományomban - ez lehet a migrén oka)


Tudom, hogy orvoshoz kéne mennem, de a köv 1,5 hétben egyszerűen nem lesz rá időm, minden percem be van táblázva tanulással, zh-kal :/



2013. máj. 1. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, mindegyik panaszod lehet a stressztől.A stresszhormon(adrenalin)felszaporodása járhat ilyen tünetekkel.Valahogy ki kéne "kapcsolnod" időnként magad,vizsgaidőszak alatt is. Ez nem azt jelenti,h 1,5-2 héten keresztül a topon kell lenned! Néha ilyenkor is menj el valahova(mozi,barátnők,séta)és,ha fáradsz pihenj.Ha feszült,ideges, fáradt vagy az agyad sem fog jól.
2013. máj. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A stressz miatt van ez.

Mindenkinél máshogy jönnek ki, nálad így, és ha elég gázos napjaid lesznek akkor lehet hogy ez csak rosszabb lesz. Amikor nekem volt vizsgaidőszakom akkor én is így voltam vele, minden bajom volt, a vérnyomásom hogy az egeken, hol alacsony volt, étvágyam az kb 0 volt. A gyomrom is görcsölgetett, meg időnként hasmenésem is volt. De szerencsére aludni tudtam azért valamit. Nálam ez így jött ki.

És amint túl voltam mindenen, és már tudtam milyen lett az eredményem akkor érdekes mód helyrejöttem.

2013. máj. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ugyanezek kinoznak engem is, a különbség az h engem egész kiskorom óta. most 18 vagyok:) legelőször kb egy fél éve mentem el neurológiára mert olyan szintű migrénes rohamok törtek rám, h már azt hittem néha meghalok. nem is tudom pontosan, 5-6 orvosnál jártam. egyik sem segített. rengeteg nyugtatót és antidepresszánst beszedettek velem, a vége pedig az lett, h egy zombivá váltam az állapotom pedig nem javult...

szóval ne reménykedj az orvosokban.

lassan el kell döntenem h hol akarok tovább tanulni, még egy évem van, a baj csak az h félek. ma is érettşegire készültem és váratlanul lesúlytott a migrénes roham, 4órára estem ki a tanulásból. egy héten kb 2-3 rohamom van, de a fejem állandóan fáj. remélem érted miért félek a továbbtanulástól. nekem már fogalmam sincs h mit tehetnék. teljes csőd az életem a fájdalomtól, a hányingertől, a szédüléstől. nem tudok tanácsot adni max együttérzést. talán annyit, h jól gondold meg milyen gyógyszereket szedsz be. (rivotriltól úgy romlott a memóriám, h hirtelen azt se tudtam milyen hónap van)

2013. máj. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A migrénnel kapcsolatban el kell,h keserítselek titeket.Ha kivizsgáltak és nem találtak szervi eltérést,egész életetekben kínlódni fogtok vele.Vannak nagyon jó gyógyszerek,amiket ha érzitek,h jön a roham be lehet venni és nem alakul ki erős fejfájás.Vannak olyan dolgok élelmiszerek,dohányzás,stb.,amik előidézhetik a rohamot.Ezeket célszerű kerülni,de a legtöbbször ez annyit ér,h nem lesz olyan gyakran migrénetek. Hozzá kell szokni!
2013. máj. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

laesiokat találtak a fehérállományomban, ez talán lehet egy 'ok' rá, vagy fordítva :D


am most felírtak nekem egy Sibelium nevű valamit, próbaidőre, aztán majd kiderül

2013. máj. 6. 19:41
 6/11 A kérdező kommentje:
de amúgy sajnos ez a stresszes 2 hét is kihozta belőlem :S
2013. máj. 6. 19:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Lesiokat? Mi a szartól?! Már bocs, a kifejezésért?
2013. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

pont fordítva, h laesiok miatt migrén


de nemtudom az mitől van :D annyira orvosok se

2013. máj. 6. 22:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen.a migrént ez magyarázza,de nem kéne az agyadban lenniük. Hány éves vagy?
2013. máj. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk,ha zh-t írsz vén nem lehetsz :D
2013. máj. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!